Czy przedsiębiorcy mogą liczyć na pomoc rządową z powodu koronawirusa?

0
1745
pomoc dla przedsiębiorców koronawirus

Nie ma wątpliwości, że pandemia koronawirusa negatywnie wpływa na ogólnoświatową gospodarkę. Niestety, odbije się także na sytuacji rynkowej w naszym kraju. Polski rząd już teraz zapowiada wdrożenie programów pomocowych, które mają stać się działaniem wspierającym Polaków. Kto skorzysta z pomocy Państwa? Odpowiedź poznamy już niedługo.

 

Co planuje polski Rząd?

Prognozuje się, że na wsparcie będą mogły liczyć przede wszystkim polskie firmy, które w obliczu koronawirusa nie generują dochodów. Weźmy pod uwagę, że wszelkie lokale gastronomiczne, kluby, bary, sklepy poza tymi z produktami spożywczymi, pozostają zamknięte. Polskie społeczeństwo pozostaje w domach, także straty odniosą praktycznie wszyscy przedsiębiorcy, biorąc pod uwagę wszystkie branże krajowego rynku.

 

Czego oczekują przedsiębiorcy?

Na co liczą właściciele firm, które w obliczu epidemii koronawirusa muszą liczyć się nawet z bankructwem? Przede wszystkim chcą odroczenia konieczności płacenia składek ZUS oraz zawieszenia rat kredytów inwestycyjnych, jeśli takowe posiadają.

 

Wsparcie Unii Europejskiej

Jedno jest pewne. Na pomoc liczyć mogą przede wszystkim małe i średnie firmy, a Polska otrzyma wsparcie z budżetu Unii Europejskiej. Środki mają zostać przekazane przede wszystkim przedsiębiorcom z branży turystycznej oraz gastronomicznej, natomiast konkretnych ustaleń w tym zakresie jeszcze nie ma.

Co z 500+?

Rząd zapewnia również, że świadczenie 500+ dla polskich rodzin w obliczu pandemii koronawirusa nie jest zagrożone i wszystkie środki zostaną w tym miesiącu wypłacone bez opóźnień.
Źródło informacji: https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/koronawirus-w-polsce-pomoc-dla-firm-z-budzetu-morawiecki-500-plus-niezagrozone/919lrg5

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj