Historia święta Halloween

0
1860
prezent na halloween

prezent na halloweenŚwięto Halloween obchodzone jest w nocy 31 października. Halloween nie pochodzi, tak jak się powszechnie przyjęło z Ameryki, lecz z Wysp Brytyjskich. Zadajesz sobie pytanie skąd pomysł na to święto i czemu coraz chętniej obchodzone jest w Polsce? Poznaj jego historię!

Historia święta Halloween

Halloween to czas kultywowania oraz świętowania przesądów. Nie jest to święto (jak sądzą niektórzy), nie związane z żadną historią oraz napędzane chęcią zysku. Do udekorowanych domów pukają Goście, którzy straszą nas by otrzymać prezenty na halloween. Skąd wziął się ten zwyczaj?

Halloween to dzień związany z maskaradą i odnoszący się do święta zmarłych, obchodzony jest dzień przed świętem Wszystkich Świętych. Termin „Halloween” jest skrótem dwóch nazw: All Hallow Day (Dzień Wszystkich Świętych) i All Hallow Evening (Wieczór Wszystkich Świętych). Święto Halloween wywodzi się od święta „Samhain”. Ponad dwa tysiące lat temu, w ten dzień żegnano lato, witano zimę oraz obchodzone było święto zmarłych. Zatem geneza Halloween pochodzi w rzeczywistości od plemion celtyckich, które obecnie zamieszkują dzisiejsze tereny Szkocji i Irlandii. W kalendarzu Celtów ostatnim dniem roku oraz nocą czarownic był właśnie dzień 31 października. Halloween to historia znacznie odleglejsza, niż wiele osób myśli. Zanim pojawiło się w Polsce to bardzo popularne było jedynie w Stanach Zjednoczonych, dlatego też wiele osób mylnie sądzi, że święto to wywodzi się z tego rejonu.

czekoladowe oczyW końcu Halloween, takie jakie znamy dzisiaj również w Polsce czyli ze świecącą dynią, czy też słynnym „prezent albo psikus„, przywędrowało w dwudziestym wieku do USA.

Dokładna geneza tego święta nie jest nam znana.

Jest to święto, które już jakiś czas temu przywędrowało do naszego kraju. Od kilku dobrych lat drążenie dyni, prezenty na halloween czy też przebieranie się za straszne upiory, stało się coraz bardziej popularne. Jest to święto, szczególne lubiane przez młode osoby. W kraju byłego Związku Radzieckiego, dopiero od niedawna święto to zaczęło być modne. Z kolei dla Amerykanów, to jedno z ulubionych świąt. Nie od dziś świętowanie Halloween, wzbudza wiele kontrowersji w naszym kraju, dlaczego tak się dzieje?

Być może osobiście nie wierzysz w duchy, a święto to traktujesz jako świetną zabawę wśród grona znajomych lub też traktujesz to jako sposób na rozwijanie wyobraźni u dziecka. Wielu chrześcijan jest przeciwnych temu świętu i twierdzą, że jest to święto dla czcicieli szatana.

Dla większości osób, Halloween jest okazją do zabawy nocą 31 października. Halloween w Polsce jest potępiane przez wielu katolików, jednak Kościół w innych krajach, w tym USA, podchodzi do tego święta o wiele bardziej liberalnie.

  1. Samhain czyli starożytne święto celtyckie, z którego wywodzi się Halloween obchodzone było już dwa tysiące lat temu.
  2. Celtowie zapoczątkowali święto Halloween, obecnie zamieszkują oni tereny Szkocji oraz Irlandii.
  3. Ostatni dzień października wykorzystywany jest przez wiele osób do dobrej zabawy.

Halloween to także bardzo dobra okazja do zwiększenia nakładów promocyjnych by zachęcić Klientów do zakupów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj