Allegro czy własny sklep internetowy?

0
1394
allegro czy sklep internetowy

Branża e-commerce przeżywa właśnie wzmożony rozwój a zakupy przez internet cieszą się ogromną popularnością. Eksperci tego rynku potwierdzają, że tendencje zakupowe raczej nie ulegną zmianie w najbliższym czasie, dlatego działalność w sieci jest jak najbardziej pożądana i wiąże się z minimalnym ryzykiem inwestycyjnym. Wszyscy, którzy chcieliby sprzedawać za pośrednictwem internetu, powinni zastanowić się jednak nad formą swojego biznesu. Zakładać e-sklep czy może jednak swoją ofertę wystawiać w ramach aukcji na Allegro? Podpowiadamy, jakie rozwiązanie jest najlepsze i które odpowiada aktualnym trendom w zakresie spełniania wymagań potencjalnych klientów.

Własny sklep internetowy

Własny sklep internetowy jest dobrą opcją dla osób, które chcą być zupełnie niezależne, ale mają już chociaż podstawową wiedzę z tego zakresu. Wykupienie domeny, hosting, współpraca z grafikiem, dodawanie kolejnych produktów, dołączanie nowoczesnych wtyczek, wszystkie te opcje wymagają naprawdę ogrom zaangażowania i pracy.
Najlepiej własny sklep internetowy prowadzić na platformie sklepowej typu Sellingo. Płacąc abonament, wszystkie techniczne aspekty prowadzonej witryny zupełnie nie interesują właściciela e-sklepu.
Co więcej, Sellingo daje świetną opcję działalności biznesowej w ramach tzw. dropshippingu. Oznacza to, że właściciel sklepu online nie musi inwestować w towar, ale podejmuje współpracę z wybranymi hurtowniami i to one zajmują się bezpośrednią wysyłką do klienta.

Sprzedaż na Allegro

Wydaje się, że Allegro jest opcją w pełni bezpieczną, ponieważ nie wymaga żadnych nakładów finansowych. Wystarczy towar, zachęcający opis oraz zdjęcia, aby móc rozpocząć sprzedaż. Minusem mogą być nieco większe koszty, ponieważ Allegro pobiera prowizję za wystawienie towaru oraz prowizję za sprzedaż. Walorem jest na pewno opcja sprawnych wysyłek, atrakcyjne pakiety sprzedaży czy możliwość reklamy i wyróżniania ofert.

Działalność połączona

Ponieważ w branży e-commerce panuje ogromna konkurencja, prowadzący sklepy internetowe muszą starać się o zainteresowanie każdego potencjalnego klienta. Mogą to robić w skuteczny sposób, łącząc sprzedaż we własnym sklepie internetowym i korzystając z Allegro. Jak robić to odpowiednio, przy minimalnym zaangażowaniu, a jednocześnie skutecznie? Najlepiej działając na platformie sklepowe, na przykład Sellingo, która udostępnia taką możliwość. Dzięki temu przy wciąż niskich kosztach udaje się rozbudować sieć sprzedażową i trafiać z ofertą do przyszłych klientów.

Łatwe może być opłacalne

Okazuje się, że prowadzenie e-sklepu może być naprawdę proste, nie wymaga większych umiejętności. Jeśli tylko masz pomysł na swój biznes, który na pewno wyróżni się na tle konkurencji, absolutnie nie musisz inwestować wszystkich swoich oszczędności ani zapożyczać się, aby Twoja firma w internecie odniosła sukces. Platforma sklepowa pomoże Ci rozwinąć skrzydła. Jest świetną opcją, aby zminimalizować pracę i móc zająć się rzeczywistą działalnością sklepu, aniżeli tracić czas na aspekty techniczne.
Pamiętaj, że prowadząc sklep na platformie, nie interesują Cię żadne ewentualne usterki, nie musisz śledzić trendów, za to możesz zawsze liczyć na fachowe doradztwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj