Zmiany na Allegro. Wyższe opłaty i logowanie odciskiem palca

0
1806
aktualności w ecommerce październik 2021

Już we wrześniu Allegro wprowadziło szereg zmian na swoim serwisie aukcyjnym. Niektóre mają na celu dostarczanie dogodnych, wręcz innowacyjnych rozwiązań użytkownikom, przede wszystkim sprzedającym, inne niestety wiążą się z nieco wyższymi opłatami. Nie ma jednak wątpliwości, że Allegro wciąż pozostaje jednym z najlepszych narzędzi sprzedaży w sieci, a Sellingo pozwala na dogodną sprzedaż i łączenie platformy e-sklepu właśnie z tym systemem.

Logowanie odciskiem palca

Funkcja logowania się na swoje konto Allegro jest dostępna na smartfonach i tabletach. Nie trzeba już wpisywać loginu oraz hasła, bo zalogowanie może odbywać się poprzez dane biometryczne, odciskiem palca użytkownika. Trzeba przyznać, że to spore ułatwienie, które usprawnia i przyspiesza możliwość korzystania z serwisu. Użytkownicy Allegro, którzy chcą logować się w ten nowoczesny sposób, muszą jedynie zmienić na swoim panelu formę logowania w ustawieniach.

Droższe przesyłki Allegro Smart

Zgodnie z promocją Allegro Smart sprzedający płacili za przesyłki jedynie 1,99 zł. Dzisiaj na taką usługę muszą przeznaczyć już 3,99 zł. Co więcej, sprzedający będzie pokrywał część kosztów przesyłki nie tylko za Paczkomat, jak było do tej pory. Poniesie koszty przesyłek także do Żabki, RUCH-u czy Orlenu, a te wynoszą 0,99 zł za przesyłkę o wartości do 100 złotych i 1,99 zł za paczki o wartości większej niż 100 zł.

Wzrastają również opłaty przesyłek kurierskich DPD. Teraz sprzedający musi za taką zapłacić 12,99 zł.

Co ciekawe, Allegro wprowadziło nową promocję dla sprzedających i jest to jak najbardziej dobra wiadomość. Do końca roku serwis nie będzie pobierał żadnych opłat w ramach korzystania z przesyłek metodą Allegro punkty Kolporter oraz Allegro ePaka.

Z korzyścią dla sprzedających

Allegro wprowadziło szereg zmian, ale nie wszystkie wiążą się z podwyższeniem opłat za korzystanie z serwisu. Po licznych skargach sprzedawców zmodyfikowana została lista przypadków, w których można usunąć nieprzychylny komentarz od kupującego. Bardzo często dochodziło do sytuacji, w których negatywny komentarz był krzywdzący i pochodził od nieuczciwej konkurencji. Wiemy doskonale, że opinie innych mają ogromne znaczenie, jeśli pod uwagę weźmiemy sprzedaż na Allegro i finalny zarobek.

Czy nadal opłaca się sprzedawać na Allegro?

Oczywiście, że tak. Abonament w Sellingo pozwala dogodnie zintegrować działanie e-sklepu z tym serwisem aukcyjnym. Każdy właściciel sklepu online powinien sobie uświadomić, że z Allegro korzysta blisko 20 milionów zarejestrowanych użytkowników. Wciąż jest to jeden z najlepszych sposobów dotarcia do potencjalnych klientów e-sklepu. Allegro może stanowić formę reklamy, komunikacji z odbiorcą, ale jest też doskonałym narzędziem do rzeczywistej sprzedaży i generowania naprawdę sporych zysków. Na tym serwisie aukcyjnym swoje oferty wystawiają już nie tylko niewielkie e-sklepy, ale również międzynarodowe koncerny. Trzeba przyznać, że od lat Allegro nie ma silnej konkurencji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj