Zmiany w Allegro w 2020 roku – co czeka Sprzedawców?

0
2181
allegro zmiany 2020

Czy wiesz, że Allegro planuje wprowadzenie ważnych zmian w Regulaminie? Te dotyczyć będą przede wszystkim obszaru działań dla osób sprzedających przy wykorzystaniu aukcji. Co ważne, Allegro zaznacza, że wszelkie zmiany realizowane są po to, by nie tylko ułatwić sprzedaż, ale przede wszystkim, by każdy sprzedający mógł pozyskiwać jeszcze więcej klientów, a tym samym generować znacznie wyższe zyski.

 

Zanim jednak przedstawimy konkretne zmiany, które nastąpią już niedługo w Regulaminie funkcjonowania Allegro, warto przytoczyć kilka wartości, które obrazują efekt ostatnich zmian, jakie ten portal aukcyjny przeprowadził z korzyścią, zarówno dla sprzedawców, jak i osób, które korzystają z ofert jako kupujący.

 

Ciekawostki z 2019 roku

 • Allegro zainwestowało aż o 80% środków więcej, porównującym z rokiem 2018 na zmiany, które korzystnie wpływały na transakcje pomiędzy sprzedawcą a kupującym. Sprzedawcy osiągali większe zyski, kupujący brali udział w aukcjach na bardziej komfortowych warunkach.
 • Niektórzy doświadczeni Allegrowicze osiągnęli nawet o 118% większy zysk ze sprzedaży na aukcjach aniżeli w roku 2018.
 • 80 firm działających na Allegro osiągnęło 1 milion złotych obrotu i to już w pierwszym roku prowadzonej działalności.

 

Co czeka Allegrowiczów w 2020 roku, na jakie zmiany trzeba się szykować?

Allegro stawia na oferowanie swoich usług na najwyższym poziomie i dotyczy to zarówno kwestii sprzedaży, jak i nabywania na aukcjach. Dlatego też o zmianach, które mają zostać wprowadzone już niedługo, informuje już teraz. Dzięki temu każdy Allegrowicz będzie miał wystarczająco dużo czasu, by się z nimi zapoznać oraz odpowiednio przygotować. Zmiany w Regulaminie Allegro dotyczyć będą różnych obszarów funkcjonowania tego portalu aukcyjnego, a pod uwagę powinni wziąć je zarówno sprzedający, jak i nabywcy towarów oraz usług. Te najważniejsze to między innymi:

 • Uproszczony system zwrotu prowizji – ten wprowadzony zostanie już 24 Marca,
 • 1 Lutego zwiększona zostanie maksymalna kwota za przesyłki kurierskie w Allegro Smart. To jest krok w dobrą stronę.
 • 4 Lutego Regulamin Allegro zostanie rozszerzony o wiadomości z zakresu sortowania po trafnościach. Jednocześnie, rozszerzone zostaną również informacje o możliwych powodach nakładania ograniczeń na konta Allegrowiczów,
 • 4 Lutego wdrożona zostanie możliwość sprzedaży na Allegro jeszcze większego asortymentu produktów inwestycyjnych, w tym złota czy diamentów,
 • 4 Lutego zostanie wdrożone ograniczenie, zgodnie z którym sprzedaż pieców na paliwa będzie możliwa jedynie wtedy, gdy Sprzedający będzie posiadać specjalne certyfikaty jakości,
 • 4 Lutego zostaną zmienione wysokości prowizji w niektórych kategoriach. Sprzedający będą też mogli przypisać kartę płatniczą do swojego konta dla bardziej komfortowego sposobu rozliczeń z Allegro,
 • 2 Kwietnia zostanie wprowadzony nowy sposób naliczania prowizji. Będzie on teraz obejmować łączny koszt produktu czy usługi wraz z kosztami przesyłki. Naprawdę? Mianowicie, prowizja będzie liczona nie tylko od samej ceny sprzedanego produktu, ale także od kosztów wysyłki. Nie dotyczy to jedynie Smarta, w sytuacji gdy Klient z niego skorzysta i koszt wysyłki wówczas będzie 0 zł. Jak będziecie sobie z tym radzić? Podnosicie odpowiednio o ~10% koszt wysyłki? Podnosicie cenę produktów o ~10%? Czy może bierzecie zmianę na klatę?
 • W drugiej połowie 2020 roku zmianie ulegnie kwalifikacja do programu Super Sprzedawca. Od tej pory pod uwagę będzie brany również poziom jakości sprzedaży.

 

Allegro informuje jednocześnie, że Regulamin w nowej wersji będzie dostępny po 4 Lutym również w formie pliku PDF. Każdy sprzedawca oraz kupujący może również skontaktować się z Działem Obsługi Klienta Allegro, by uzyskać w tym zakresie szczegółowe informacje.

Kolejne zmiany na Allegro, jak widać, przekonują nas Sprzedawców, by czym usilniej odchodzić od tego kanału sprzedażny, aniżeli w nim pozostać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj