Zamówienia przez internet – nowe tendencje zakupowe Polaków

0
1355
zakupy przez internet

Coraz więcej Polaków zamawia przez internet. Okazuje się, że nawet 70% użytkowników sieci dokonuje zamówień w e-sklepach regularnie, przynajmniej raz w miesiącu. Branża e-commerce przeżywa wzmożony rozwój i wszystko wskazuje na to, że nasze tendencje zakupowe zmieniły się już trwale. Nie ma w tym nic dziwnego, bo możliwość nabywania towarów bez konieczności wychodzenia z domu daje naprawdę ogrom korzyści. Poznaj je już teraz.

Dostęp do nieograniczonej liczby asortymentu

Sklep stacjonarny jest ograniczony, jeśli pod uwagę weźmiemy chociażby powierzchnię sprzedażową. W e-sklepie problem ten zupełnie nie istnieje. Właściciel działalności online może dzielić swój asortyment na poszczególne kategorie i umieszczać w nich dowolną ilość towaru.

Co więcej, do oferty sklepu w sieci ma dostęp praktycznie każdy, kto tylko dysponuje internetowym łączem. Znaczenia nie ma lokalizacja, pora zakupów czy dzień tygodnia. Zamówienia można składać bez konieczności wychodzenia z domu i to nie tylko na rynku lokalnym, ale nawet z najdalszego zakątka świata.

Zakupy w niższej cenie

Czy wiesz, że przedsiębiorca, który postawił na branżę e-commerce, ponosi znacznie niższe koszty prowadzonej działalności? Weźmy na przykład platformę Sellingo, która oferuje gotowe szablony e-sklepu i sprzedaż w systemie dropshipping. Sprzedający nie musi nawet inwestować w produkty, bo te wysyłane są do klienta bezpośrednio z hurtowni. Oszczędności widać również w miesięcznych opłatach. Odchodzą koszty za wynajem lokalu handlowego, z tytułu opłat licznikowych czy tych, które dotyczą zatrudnienia znacznej liczby personelu do obsługi klienta. E-sklep można prowadzić nawet samodzielnie.

Wszystko to sprawia, że sklep online może konkurować ceną i najczęściej właśnie taki mechanizm jest wdrażany. W e-sklepach częściej można znaleźć specjalne promocje cenowe, wyprzedaże czy kody rabatowe na konkretne produkty.

Optymalna wygoda i bezpieczeństwo

Zakupy wysyłane są pod wskazany przez klienta adres, a zamówienia dostarczane są najczęściej już w kolejnym dniu roboczym. Produkty można nabywać w dowolnym miejscu, nie tracąc czasu na dojazd do sklepu stacjonarnego czy stanie w długich kolejkach do kasy. Klient robi je, kiedy ma na to czas i ochotę, podczas wieczornego relaksu czy w czasie powrotu autobusem z pracy do domu.

Polacy przekonali się również do płatności mobilnych. Okazuje się, że większość z nas korzysta już z kont internetowych, a gotówka powoli odchodzi do lamusa. W razie takiej konieczności oczywiście dostępne są też przesyłki za pobraniem, z płatnością przy odbiorze przesyłki. Warto wiedzieć, że płatności internetowe są znacznie bezpieczniejsze, niż noszenie portfela wypchanego gotówką. Ten narażony jest na kradzież albo zgubienie.

Jeśli zastanawiasz się nad własnym biznesem, zrealizuj plany w zakresie otwarcia własnego e-sklepu. Przekonaj się, jak łatwo możesz generować naprawdę duże zyski. Możesz mieć pewność, że Twoja oferta spotka się z ogromnym zainteresowaniem użytkowników sieci, którzy dokonują zamówień internetowych już powszechnie i takie tendencje zakupowe są już raczej trwałe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj