Zakupy przez internet czy w tradycyjnym sklepie?

0
2285

Ciekawostką może być fakt, że już 55% Polaków kupuje przez internet. Sklepy online stały się bardzo popularne, ponieważ wiążą się przede wszystkim z komfortem dokonywania zakupów. Sprawdź, jakie są wady i zalety obu typów nabywania rozmaitych produktów. Na tapetę bierzemy sklepy w sieci oraz te stacjonarne.

Kwestie bezpieczeństwa

Jeszcze do niedawna uznawano, że płatności dokonywane drogą internetową nie są zbyt bezpieczne. Obawiano się wycieków danych osobowych, czego konsekwencją mogłaby być kradzież środków ulokowanych na rachunku bankowym. Dzisiaj jednak nie ma to większego znaczenia, bo banki zapewniają nas o najlepszych zabezpieczeniach.

Co ciekawe, w sklepach stacjonarnych też coraz częściej nie płacimy przecież gotówką, a karta płatniczą przypisaną do konta w banku. Ogromną popularnością cieszą się przecież płatności zbliżeniowe i nikt już nie obawia się o to, że dostęp do rachunku uzyskają osoby trzecie.

Czas realizacji zakupów

To fakt, że zakupy online można realizować bez wychodzenia z domu, ale to w sklepach stacjonarnych nabędziemy produkty szybciej. W przypadku tych przez internet trzeba poczekać na przesyłkę, co może być kłopotliwe. Jeśli potrzebujemy czegoś „na już”, wystarczy zejść do osiedlowego sklepiku. Tam kupimy niezbędne produkty pierwszej potrzeby, zerkniemy na stojak na gazety i sięgniemy po ulubione czasopismo. To zajmie przecież jedynie kilka minut.

Komfort

Niektórzy doceniają zakupy przez internet. Wybór towaru może przecież nastąpić w domu, w autobusie, w dowolnym miejscu na świecie i o dowolnej porze. Nawet w nocy, kiedy sklepy stacjonarne są już dawno zamknięte.

Zaletą sklepów tradycyjnych jest natomiast to, że klient może daną rzecz wybrać osobiście. Ekspozycja produktów daje szansę dowolnego wyboru. Stojak na gazety pozwala sięgnąć po miesięcznik, który nas interesuje, a na wieszakach znajdują się ubrania, które można przymierzyć. W sklepach online niestety nie mamy możliwości sprawdzenia jakości danego produktu, możemy tylko wierzyć producentowi i sugerować się informacjami zawartymi w opisie oferty.

Cena

Patrząc na ceny produktów, nie widzimy tutaj zasadniczej różnicy. Fakt, że często to online kupimy produkty taniej. W sklepach stacjonarnych są jednak sezonowe wyprzedaże i cykliczne oferty specjalne, dzięki którym również można nabyć potrzebne rzeczy w niższej cenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj