Świąteczna Paczka Korzyści – Oferta Poczty Polskiej

0
2448
Poczta Polska - Paczka korzysci

Jeżeli jeszcze nie spotkaliście się z promocyjną ofertą Poczty Polskiej: „Paczka korzyści”, to zalecamy zgłębienie tematu 🙂

Poczta Polska już drugi rok z rzędu wychodzi na przeciw potrzebom i oczekiwaniom sprzedawców oraz branży e-commerce i oferuje w okresie świątecznym możliwość zakupu pakietu wysyłki paczek w promocyjnej cenie.

Do wyboru mamy następujące pakiety:

  • Paczka 100 – 699 zł netto (8,58 zł brutto za sztukę)
  • Paczka 200 – 2198 zł netto (13,52 zł brutto za sztukę)
  • Paczka 400 – 4196 zł netto (12,9 zł brutto za sztukę)
  • Paczka 600 – 5934 zł netto (12,29 zł brutto za sztukę)

Widać zatem wprost, że najbardziej opłacalny jest dla nas pakiet Paczka 100 -Niestety nie jest tak pięknie jakby się mogło wydawać 🙂
Należy zwrócić uwagę, iż owa Paczka 100 jest przeznaczona tylko dla nowych Klientów Poczty Polskiej (którzy nie mają podpisanej umowy), bądź którzy już wcześniej taką umowę podpisywali, ale nie korzystali z systemu e-nadawca przez minimum 6 miesięcy! Jeżeli spełniamy te warunki, możemy zakupić pakiet Paczka 100 jednokrotnie. Wszystkie te ograniczenia nie są stosowane względem pozostałych pakietów. Paczka 200, 400 czy 600 może zostać zakupiona przez każdego i w nieograniczonej ilości. Istotna jest ponadto informacja, iż zakupiony pakiet jest terminowy, i w danych określonym czasie musimy go wykorzystać, w przeciwnym wypadku pozostałe paczki na naszym pakiecie przepadną. Na realizację usługi mamy 3 miesiące od dnia  zakupu pakietu (90 dni).

W ramach zakupionej usługi, jak już zostało wspomniane, otrzymujemy od Poczty opakowania – w wybranym przez siebie formacie (ilość opakowań odpowiadająca zakupionemu pakietowi, można oczywiście wybrać opakowania różnych rozmiarów). Do wyboru mamy:

  • koperty bąbelkowe,
  • foliopaki (w 3 rozmiarach),
  • pudełka (w 4 rozmiarach).

Tak prywatnie moim zdaniem, w ubiegłym roku opakowania kartonowe dla paczek były zdecydowanie ładniejsze i estetyczniejsze. Swoim nadrukiem przypominały prezenty. Czerwone paczki, z nadrukowanym logo Poczty Polskiej, prezentowały się niezwykle gustownie. Obecnie jest to biały karton, także z logo pocztowym, nie wyglądają one brzydko, ale w porównaniu do ubiegłego roku to jest to niebo i ziemia.

Wszystkie paczki nadawane poprzez system online e-nadawca, wysyłamy poprzez dostarczenie ich w jednej – zdefiniowanej podczas zamawiania usługi – placówce pocztowej. Wystarczy ze wydrukujemy etykietę po nadaniu jej poprzez e-nadawcę, nakleimy na paczkę, w systemie pocztowym wyślemy zbiór danych i dostarczymy paczki na poczcie. Nie musimy czekać w kolejce, bo paczki nie są już przez pocztę „nadawane” (wszakże zrobiliśmy to już samodzielnie), wystarczy tylko że przekażemy je pracownikowi poczty – na różnych pocztach różnie się to odbywa, czasami można od zaplecza paczki dostarczyć, czasami trzeba przekazać je w tradycyjny sposób.

I jeszcze jedna istotna kwestia, zamawiając jedną z usług Paczka 100-600 – formalnie NIE zawieramy umowy z Pocztą Polską. Dokonujemy tylko zakupu pakietu przesyłek -można by rzec, że jednorazowej usługi, nie jest to stała współpraca czy umowa o współpracy.

Czy to się opłaca?
W ramach wykupionego pakietu, poza możliwością wysyłek określonej ilości paczek, które nadajemy przez internet poprzez system e-nadawca, otrzymujemy także opakowania do wysyłki. Dla przeprowadzenia oceny opłacalności, zostały określone kryteria w przypadku wysyłki paczek o największym gabarycie (XL). Wszystkie paczki z pakietu promocyjnego „Paczka korzyści” są wysyłane jako Paczka48.

Koszt wysyłki paczki pocztowej (ekonomicznej, gabaryt A, do 1 kg) wynosi: 9,5 zł brutto
My natomiast, w ramach zakupionej usługi, wysyłamy paczki jako „Paczka 48”, w rozmiarze XL (waga do 30 kg!).
Koszt takiej paczki przy standardowym cenniku to: 29 zł brutto

Jakby zatem nie licząc, to przy zakupie pakietu Paczka 100 – nie ma możliwości abyśmy byli stratni. Nawet w sytuacji gdy wyślemy paczkę poniżej 1 kg, to nasza przesyłka „awansuje” do miana „Paczka 48” (gwarantowane dostarczenie do 48 godzin i ubezpieczenie do 1000 zł) a koszt jej wysyłki i tak będzie niższy.

Trochę inaczej wygląda kwestia pakietów Paczka 200, Paczka 400 i Paczka 600. Tutaj już niezbędna jest szczegółowa kalkulacja pod kątem tego ile i w jakich rozmiarach (w tym waga) nadajemy paczki oraz jaką formą dostawy. Generalnie rzecz biorąc, względem standardowego cennika Poczty Polskiej, przy wysyłaniu paczek z pakietów (poza Paczka 100), mamy możliwość zaoszczędzić od 18 do 26 %.

Jasno zatem wynika, iż Paczka 100 jest opłacalna dla każdego, kto tylko wykorzysta 100 przesyłek w przeciągu 3 miesięcy, a względem wyższych pakietów, należy przeprowadzić indywidualną kalkulację kosztów. W każdym bądź razie, szkoda by nie było skorzystać z takiej oferty jaką przygotowała dla nas Poczta Polska – w szczególności mam tutaj na myśli Paczka 100 🙂 Zdecydowanie polecam!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj