Studenci w czasie pandemii koronawirusa

0
2700
pokoje dla studentów Gdańsk

Czy wiesz, że w Polsce studiuje nawet 70 000 zagranicznych studentów? To dlatego, że nasze uczelnie coraz częściej oferują pobieranie nauki w języku angielskim. Co więcej, biorą udział w międzynarodowym programie wymiany studentów, dlatego pokój dla erasmusa w Warszawie cieszy się tak ogromnym powodzeniem. Co z tymi, których zaskoczyła pandemia koronawirusa, bo przecież wszystkie uczelnie wyższe zostały nagle zamknięte?

 

Studenci spoza Polski a koronawirus

Większość studentów zagranicznych zdążyła wrócić do ojczyzny i w swoich krajach oczekują na kolejny rok nauczania – obecnie studia odbywają się w trybie zdalnym. Oczywiście, w kolejnym roku znowu będą mogli wrócić do swoich tymczasowych miejsc zamieszkania, jak pokój dla erasmusa w Gdańsku czy akademiki albo prywatne mieszkania.

 

Jak radzą sobie polscy studenci?

Polscy studenci, którzy na studia musieli przenieść się do miast w celu pobierania edukacji, również wrócili do domów rodzinnych, poza tymi, którzy oprócz studiów podjęli też pracę zarobkową. Dla nich także nauka odbywa się zdalnie, więc można realizować ją w dowolnym miejscu.

Czy wszyscy studenci zakończą ten rok akademicki z sukcesem? Prawdopodobnie tak, chociaż oczywiście nikogo nie ominie sesja egzaminacyjna. Ta także odbywać się będzie zdalnie. A jakie są prognozy na przyszłość? Czy od października nauka na uczelniach wyższych odbędzie się już w normalnym trybie stacjonarnym? Nie wiadomo, a samo eksperci potwierdzają, że właśnie na październik przypada kolejna fala COVID-19, więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że nadal nauka odbywać się będzie zdalnie.

Szukając: premium student house warsaw – warto sprawdzić na stronie: https://www.roomrent.pl/rooms – mozna znaleźć tutaj ciekawe i atrakcyjne oferty – na pewno konkurencyjne 🙂

Co o pandemii sądzą studenci?

Młodzi najczęściej nie wierzą w ogóle w koronawirusa i chętnie wróciliby na uczelnie wyższe. Większość przyznaje, że nauka zdalna nie jest tak efektywna, jak ta na auli czy w sali ćwiczeń. Jednocześnie ogromna ich liczba potwierdza, że to właśnie system online pozwolił im poprawić oceny i uzyskiwać lepsze wyniki w nauce, ponieważ kadra pedagogiczna jest nieco bardziej pobłażliwa. Studenci jednogłośnie przyznają, że system nauczania online w większości przypadków nie sprawdził się w 100%, chociażby patrząc na przygotowanie techniczne.

Większość polaków chce wrócić na uczelnie, praktycznie wszyscy tęsknią za przyjaciółmi, spotkaniami i wspólnymi imprezami. Nauka w grupie przebiega też w znacznie bardziej przyjaznej atmosferze, aniżeli samodzielnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj