wtorek, 30 maja, 2023
20.7 C
Warszawa

Studenci w czasie pandemii koronawirusa

Czy wiesz, że w Polsce studiuje nawet 70 000 zagranicznych studentów? To dlatego, że nasze uczelnie coraz częściej oferują pobieranie nauki w języku angielskim. Co więcej, biorą udział w międzynarodowym programie wymiany studentów, dlatego pokój dla erasmusa w Warszawie cieszy się tak ogromnym powodzeniem. Co z tymi, których zaskoczyła pandemia koronawirusa, bo przecież wszystkie uczelnie wyższe zostały nagle zamknięte?

 

Studenci spoza Polski a koronawirus

Większość studentów zagranicznych zdążyła wrócić do ojczyzny i w swoich krajach oczekują na kolejny rok nauczania – obecnie studia odbywają się w trybie zdalnym. Oczywiście, w kolejnym roku znowu będą mogli wrócić do swoich tymczasowych miejsc zamieszkania, jak pokój dla erasmusa w Gdańsku czy akademiki albo prywatne mieszkania.

 

Jak radzą sobie polscy studenci?

Polscy studenci, którzy na studia musieli przenieść się do miast w celu pobierania edukacji, również wrócili do domów rodzinnych, poza tymi, którzy oprócz studiów podjęli też pracę zarobkową. Dla nich także nauka odbywa się zdalnie, więc można realizować ją w dowolnym miejscu.

Czy wszyscy studenci zakończą ten rok akademicki z sukcesem? Prawdopodobnie tak, chociaż oczywiście nikogo nie ominie sesja egzaminacyjna. Ta także odbywać się będzie zdalnie. A jakie są prognozy na przyszłość? Czy od października nauka na uczelniach wyższych odbędzie się już w normalnym trybie stacjonarnym? Nie wiadomo, a samo eksperci potwierdzają, że właśnie na październik przypada kolejna fala COVID-19, więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że nadal nauka odbywać się będzie zdalnie.

Szukając: premium student house warsaw – warto sprawdzić na stronie: https://www.roomrent.pl/rooms – mozna znaleźć tutaj ciekawe i atrakcyjne oferty – na pewno konkurencyjne 🙂

Co o pandemii sądzą studenci?

Młodzi najczęściej nie wierzą w ogóle w koronawirusa i chętnie wróciliby na uczelnie wyższe. Większość przyznaje, że nauka zdalna nie jest tak efektywna, jak ta na auli czy w sali ćwiczeń. Jednocześnie ogromna ich liczba potwierdza, że to właśnie system online pozwolił im poprawić oceny i uzyskiwać lepsze wyniki w nauce, ponieważ kadra pedagogiczna jest nieco bardziej pobłażliwa. Studenci jednogłośnie przyznają, że system nauczania online w większości przypadków nie sprawdził się w 100%, chociażby patrząc na przygotowanie techniczne.

Większość polaków chce wrócić na uczelnie, praktycznie wszyscy tęsknią za przyjaciółmi, spotkaniami i wspólnymi imprezami. Nauka w grupie przebiega też w znacznie bardziej przyjaznej atmosferze, aniżeli samodzielnie.

Related Articles

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!

Znajdziesz nas także tutaj:

174FaniLubię
0SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -

Latest Articles