Sprzedaż na Allegro – od czego zacząć?

0
1973
Sprzedaz na Allegro jak zacząć

Allegro to od lat jeden z największych portali aukcyjnych. Już dawno przestał być miejscem sprzedaży dóbr od osób prywatnych, dzisiaj stanowi doskonałe narzędzie do prezentacji i realizowania transakcji sprzedażowych e-sklepów. Nie ma wątpliwości, że jest potężną gałęzią branży e-commerce i z całą pewnością warto właśnie tam lokować swoje oferty. Dla początkującego obsługa konta i ustawień poszczególnych parametrów może wydać się nieco skomplikowana. Z pomocą przychodzi Sellingo, platforma, dzięki której sprawnie poprowadzisz nie tylko sklep online, ale będziesz też zarządzać ofertami właśnie na Allegro.

 

Jakie korzyści uzyskasz?

Przede wszystkim integracja Sellingo z Allegro daje optymalny komfort w zakresie zarządzania ofertami. Właściciel platformy sprzedażowej może zakładać nieskończoną liczbę kont na allegro, a na każdej samodzielnie ustawiać ceny produktów, opisy towarów wedle prostego szablonu, zdjęcia czy zasady wysyłki i terminy dostaw.

Sellingo zsynchronizuje oferty na Allegro wraz ze stanem magazynowym, a żaden podobny system nie robi tego aż tak często – tutaj synchronizacja możliwa jest nawet co 4 minuty i w pełni automatyczna.

Właściciel e-sklepu tylko jednym kliknięciem może dodawać oferty, zmieniać je, wznawiać, zatrzymywać, blokować. Może też ustawić parametry, dzięki którym takie działania będą przebiegać automatycznie.

System jest też zintegrowany z poszczególnymi rodzajami dostaw, również z Allegro Smart, a kupujący otrzymuje wygenerowane automatycznie SMSy i maile o poszczególnych etapach wysyłki jego zamówienia.

To jeszcze nie wszystko, bo Sellingo umożliwia dogodną współpracę na rynku B2B. Konkretnie chodzi o Allegro Biznes i oferty sprzedaży hurtowej. Za pośrednictwem tego systemu z łatwością stworzysz oferty hurtowe, a nawet ustawisz indywidualne rabaty dla kupujących, na przykład po przekroczeniu danego progu sprzedażowego.

 

Dobre rady

Nie działaj samodzielnie. Twój biznes ma generować jak największe zyski, za to minimalizować koszty. Docierając do większego grona potencjalnych odbiorców (również tych hurtowych), masz większe szanse na sukces. Pamiętaj, że powinieneś zająć się rzeczywistą działalnością sklepu, natomiast procesy zamówień mają być jak najbardziej automatyczne, by nie zabierały Twojego cennego czasu, ani nie przyczyniały się do zwiększonych opłat. Działanie w branży e-commerce może być naprawdę dobrym pomysłem na biznes, nie musisz wdrażać skomplikowanych procesów sprzedaży na Allegro, bo Sellingo zrobi to za Ciebie.

Zaczynaj małymi krokami, sprawdzaj, jakie działania przynoszą korzyści, a z jakich lepiej zrezygnować. Z Sellingo dopasujesz wszystkie opcje integracji sklepu z Allegro wedle własnych potrzeb i oczekiwań.

Współpracuj z najlepszymi. Biznesowy start na rynku, w którym panuje ogromna konkurencja, będzie lepszy, jeśli będziesz mieć wsparcie profesjonalistów. Musisz wiedzieć, że Sellingo dysponuje pomocą wyspecjalizowanych doradców technicznych, którzy pozostają do dyspozycji w ramach ustawień technicznych i ich doboru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj