Sklep kolekcjonerski zniknął, klienci liczą straty.

0
2043
Aliens Group upadłość sklepu gadżety filmowe

Można pokusić się o stwierdzenie, iż aktualnie na świecie nie ma osoby, która w mniejszym, bądź większym stopniu nie zostałaby dotknięta z powodu paniki wywołanej wokół choroby Covid-19. Poza osobami, które zetknęły się z chorobą bezpośrednio, najmocniej ucierpieli przedsiębiorcy, których biznes nie był w stanie unieść brzemienia związanego z koronawirusem. Jednym z biznesów, które należą do tej grupy okazał się sklep z kolekcjonerskimi figurkami, należący do Aliens Group.

Nie da się ukryć, że jeszcze do niedawna sklep ten, mający w swej ofercie przede wszystkim asortyment dla fanów komiksów i filmów był bardzo popularny. Jak podaje Onet.pl – można było tam znaleźć nawet ekskluzywne, bardzo drogie figurki, których nie można było dostać gdzie indziej. Mimo, że jeśli chodzi o samą jakość obsługi klienta, czy realizację zamówień można było spotkać się z różnymi opiniami – to, co stało się na początku czerwca br. przeszło oczekiwania wszystkich.

Mimo, iż teoretycznie sklep był czynny – sklep poinformował o tym, że czasowo pozostanie zamknięty, a jeśli chodzi o termin ponownego uruchomienia bliżej nie znany, choć ze strony sklepu można było doczytać się informacji, że jak tylko to się stanie – klienci zostaną o tym fakcie poinformowani „bez zbędnej zwłoki”. To uruchomiło niemal natychmiastową reakcję ze strony klientów, zwłaszcza tym bardziej, że nie byli w stanie w żaden sposób skontaktować się z osobami odpowiedzialnymi za zamówienia, a na Facebooku zostali zablokowaniu. Oliwy do ognia dorzucił fakt, że nawet samo konto służące do kontaktu ze sklepem po prostu zniknęło, a oferty z Allegro zaczęły być wycofywane.

Pierwszy komunikat okazał się nieprawdziwy – a na stronie zamiast funkcjonującego sklepu po dziś dzień pojawia się wyłącznie następująca informacja „Informujemy wszystkich zainteresowanych o złożeniu przez sklep internetowy Aliens Group wniosku do Sądu o upadłość. Wszelkie zapytania proszę kierować na adres e-mailowy kancelarii pomoc@wyzerujdlugi.pl”.

Dni mijają i jest jeszcze gorzej – wiele osób zostało nie tylko bez statuetek, na które w wielu przypadkach wyczekiwano miesiacami, ale też bez pieniędzy. Jak szacuje Fakt.pl – straty sięgają nawet 250 tysięcy złotych, a wszystko wskazuje na to,  że kwota ta będzie znacznie wyższa.

Natomiast z innego źródła, jakim jest „Gazeta Wyborcza”, można wyczytać, jak do tego pory sklep Aliens Group cieszył się bardzo dobrą kondycją, a od 2015 roku sklep prowadził ten sam właściciel. Zmianą w prowadzeniu sklepu był fakt, iż w 2019 pojawiła się propozycja dla klientów, aby płacąc za zamówienia z góry zyskiwali rabaty na duże kwoty i jeszcze końcem ubiegłego roku nie było z tego tytułu żadnych problemów a faktyczne problemy zaczęły się dopiero wraz z wybuchem pandemii. Właściciel mówił o braku figurek z powodu wstrzymanej produkcji, jednak jak podaje jeden z kolekcjonerów – niepokojącym był fakt, iż na niemieckim rynku statuetki zaczęły się pojawiać od kwietnia 2020, w polskim sklepie: cisza. Niemal dosłowna, gdyż de facto nikt z właścicielem nie był w stanie się skontaktować, podobnie jak z kancelarią, która zajęła się sprawą upadłości Aliens Group.

Powoli zaczynają pojawiać się głosy na temat problemów firmy nie tylko w relacji z klientami, ale i także jeśli chodzi o podatki i ZUS. Ze strony UOKiK pojawia się zachęta dla poszkodowanych, by zgłaszali się do lokalnych rzeczników konsumenta, co zdają się czynić. Kolejnym krokiem jest oczywiście zgłoszenie się na Policję jakom poszkodowany.

Cała atmosfera wokół Aliens Group niestety nieco nadszarpnęła zaufanie w branży gadżetów kolekcjonerskim. Warto jednakże pamiętać, że na rynku jest jeszcze kilka innych specjalistycznych sklepów, które prowadzą swoją działalność w sposób nader profesjonalny. Jednocześnie, warto zwracać uwagę na kilka szczegółów przy składaniu zamówienia. Jeżeli zamawiamy figurki na pre orderze, zaliczka jest dość częstym procederem, ale niech będzie ona rozsądna, maksymalnie do 20% wartości gadżetu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj