Sklep internetowy z pomocą agencji UX. Jak zrobić sklep internetowy, aby był przyjazny dla użytkownika?

0
2310
ux
Jeśli jesteś tuż przed założeniem swojego biznesu, lub chcesz unowocześnić swój sklep internetowy, możesz zastanawiać się, jak stworzyć miejsce, które będzie jak najbardziej przyjazne dla przyszłych użytkowników. Jeśli zaprząta to Twoją głowę, z pomocą przyjdzie Ci UX. To dzięki tej dziedzinie Twoi klienci będą zadowoleni i zapragną zostać w Twoim sklepie na dłużej.

Co to jest UX?

Ponieważ bardzo wiele aktywności przeniosło się ostatnimi czasy do Internetu, właściciele biznesów i firm robią wszystko, aby użytkownikom na danej stronie przebywało się jak najlepiej i jak najwygodniej. Sklep internetowy pełni więc dziś taką samą funkcję, jak Twój ulubiony sklep „w realu” – powinieneś poczuć się w nim dobrze i komfortowo.

Aby to osiągnąć, niezwykle ważne jest badanie potrzeb użytkowników poszczególnych witryn i odpowiadanie na nie. Doświadczeniem użytkownika na stronie zajmuje się właśnie dziedzina UX, czyli user experience. Badaniami z zakresu UX zajmują się specjalistyczne agencje, na przykład agencja UX (mohi.to). W tego typu firmie pracują profesjonaliści, którzy zbierają materiał na podstawie różnego rodzaju badań, pozwalających wyciągnąć wnioski odnośnie funkcjonowania danej grupy docelowej. Warto tutaj zaznaczyć, że preferencje użytkowników powinny być badane co jakiś czas i na bieżąco aktualizowane.

Cechy przyjaznego sklepu internetowego

W codziennym użytkowaniu serwisów internetowych ma znaczenie wiele elementów. Są to zarówno czynniki wizualne, jak na przykład kolory, czcionki czy rozmieszczenie poszczególnych elementów, jak i funkcjonalność poszczególnych przycisków.

Obydwa aspekty funkcjonowania na stronie można odpowiednio zoptymalizować za pomocą narzędzi UX. Jeśli chodzi o funkcjonalność, sklep powinien być w dużej mierze intuicyjny. Co to znaczy? Intuicyjność to coś, co sprawia, że nie musisz długo zastanawiać się, aby trafić do pożądanego miejsca w sieci, a poruszanie się i przenoszenie do poszczególnych działów jest szybkie i proste. Poszczególne elementy powinny być więc rozmieszczone na stronie w ten sposób, aby każdy użytkownik mógł na nie trafić w pewnym sensie automatycznie – czyli znajdować się tam, gdzie klient spodziewa się, że będą. Również koszyk na zakupy i wszystkie elementy, które prowadzą do sensu całego przedsięwzięcia, czyli sprzedaży, powinny być zaprojektowane w jak najbardziej wygodny i przejrzysty sposób.

W przypadku tworzenia sklepu równie ważna jest cała optymalizacja, czyli opisy poszczególnych produktów i kategorii. Powinny one być napisane zgodnie z zasadami SEO, tak, aby jak najłatwiej było je znaleźć przez wyszukiwarkę.

Jak UX może pomóc nam w projektowaniu własnego miejsca w sieci?

UX to dział, który ostatnimi czasy bardzo prężnie się rozwija. Zauważono bowiem, że czynnik ludzki ma ogromny wpływ na wysokość sprzedaży poszczególnych firm. Im bardziej wygląd i użyteczność witryny dostosowana jest do preferencji użytkownika, tym większe efekty i korzyści przynosi poszczególny sklep internetowy. UX pomoże Twojej firmie dostosować się do użytkownika, a co za tym idzie, znacznie podwyższyć sprzedaż Twoich produktów i usług.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj