Sklep internetowy dropshipping

0
2407
sklep internetowy dropshipping

Chcesz działać biznesowo w internecie, bo to właśnie w sieci dostrzegasz największy potencjał w zakresie możliwości generowania dochodów? Nie masz wystarczających oszczędności, by zatowarować sklep online? A może nie posiadasz wystarczającej powierzchni, by móc magazynować produkty, jakie znajdą się w ofercie sprzedażowej? Chcesz przy tym minimalizować ryzyko niepowodzenia wprowadzenia na rynek własnej marki? Możesz założyć sklep internetowy w modelu logistycznym dropshipping. Kompendium wiedzy w jego zakresie prezentujemy poniżej.

 

Co to jest sklep dropshipping?

Sklep dropshipping nie wymaga zatowarowania ani magazynowania. Wystarczy, że platforma sklepu online będzie przyciągać klientów. Istotą działania takiego modelu sprzedażowego jest współpraca z hurtownią bądź hurtowniami. Oferta sklepu zostaje zintegrowana z dostępnym w tych podmiotach asortymentem. Jeśli klient wykaże zainteresowanie danym produktem i kliknie opcję „kup”, towar wysyła mu bezpośrednio konkretna hurtownia. Właściciel sklepu internetowego jest więc tylko niejako pośrednikiem sprzedażowym i zarabia na narzuconej marży. Prawda, że proste? Nie trzeba mieć własnej marki ani nawet środków na nabycie towaru po odsprzedaży. Nie trzeba zajmować się logistyką, sprowadzaniem ani przechowywaniem produktów. Te fizycznie znajdują się u hurtownika. Rozpoczynając współpracę z kilkoma hurtownikami, asortyment sklepu typu dropshipping może być naprawdę szeroki, tak naprawdę jest nieograniczony.

 

Jak zarabiać na sklepie online w modelu dropshipping?

Świetnie pokazuje to oprogramowanie Sellingo, dzięki któremu można dosłownie w kilka minut założyć e-sklep typu dropshipping. Pośrednicząc w sprzedaży, nacisk kładzie się na promocję e-sklepu i jego pozycjonowanie w wyszukiwarce. Im więcej osób trafi na witrynę sklepową, tym większa będzie sprzedaż, a więc i zysk właściciela sklepu internetowego. Narzucana jest przecież marża, która jest zarobkiem.

Wiadomo też na pewno, że szanse na większy zarobek mają doświadczeni sprzedawcy. Prowadzona przez nich polityka cenowa zakłada przecież już wypracowane u hurtowników zniżki. Im większa jest sprzedaż i im dłużej sklep internetowy utrzymuje się w branży e-commerce, tym na lepsze rabaty można liczyć. Dzięki temu ostateczna cena towaru może być atrakcyjniejsza, a ta przyciągnie przecież większą liczbę klientów.

Nie oznacza to oczywiście, że dropshipping jest tylko dla osób, które od lat działają w internetowym handlu. To też szansą dla tych początkujących, którzy boją się podjąć ryzyka i inwestować własne środki w nowy e-sklep i asortyment. Pamiętajmy, że ceny u hurtowników zawsze można negocjować, a metodą małych kroków osiągać coraz większe dochody.

 

Dropshipping w pigułce

  • brak konieczność inwestowania w towar,
  • brak ryzyka inwestycyjnego,
  • brak konieczności magazynowania towaru,
  • możliwość wyboru produktów wedle indywidualnych preferencji,
  • możliwość wyłączenia ze sprzedaży produktów, które się nie sprzedają i to bez żadnych kosztów,
  • brak konieczności wysyłki towarów,
  • konieczność inwestowania w promocję i pozycjonowanie sklepu online,
  • ryzyko zepsucia wizerunku sklepu przez negatywne działania hurtowni (na przykład poprzez opóźnienia wysyłki).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj