Sklep internetowy bez działalności gospodarczej – działalność niezarejestrowana

0
2258
sklep internetowy bez działalności - działalność niezarejestrowana

Działalność nierejestrowana i to taka, która przynosi dochód, jest możliwa. Okazuje się, że można prowadzić sklep internetowy bez rejestracji działalności gospodarczej. Sprawdź, ja jakiej zasadzie taki podmiot w branży e-commerce może funkcjonować całkowicie legalnie i jakie korzyści osiąga osoba, która zdecyduje się prowadzić sklep online bez rejestrowania firmy.

 

E-sklep bez rejestracji – zarobki

Pewnie interesuje Cię, ile możesz zarobić, prowadząc sklep internetowy bez rejestracji. Odpowiadamy więc, że nie musisz rejestrować działalności gospodarczej,  o ile generowana sprzedaż nie przyniesie Ci przychodów przewyższającą kwotę 1125 złotych brutto w skali miesiąca (50% minimalnego wynagrodzenia brutto). Myślisz, że to mało? Możliwe, natomiast to świetna opcja dla początkujących, którzy stawiają dopiero pierwsze, małe kroki e branży e-commerce. Bez konieczności rejestracji unikniesz zbędnych formalności z zakładaniem firmy i sprawdzisz, czy Twój biznes będzie cieszyć się zainteresowaniem ze strony potencjalnych klientów. Zaoszczędzisz też mnóstwo pieniędzy, chociażby na rozliczenia z ZUS.

 

Sklep internetowy bez działalności gospodarczej – dla kogo?

Z powodzeniem można prowadzić e-sklep bez jego rejestracji, jeśli zarobek ma być tylko dodatkiem do głównych dochodów. 1125 złotych w skali miesiąca, to kwota, która może być traktowana jako finansowe wsparcie do domowego budżetu. To dobry pomysł dla osób, które pozostają zatrudnione na etat, ale chcą jednocześnie budować własny biznes.

Jak już wspomnieliśmy, sklep online bez rejestracji może być na próbę. Co więcej, Sellingo oferuje Ci także oprogramowanie platformy internetowej całkowicie za darmo w ramach testu, przez 30 dni. Możesz też skorzystać z modelu optymalizacji sprzedaży, cen czy strategii logistycznych w ramach dropshippingu. Dzięki temu nie poniesiesz absolutnie żadnych kosztów za uruchomienie e-sklepu ani jego prowadzenie w przypadku niepowodzenia. Sprawdzisz też, czy Twój pomysł na handel w sieci odniesie sukces. Jeśli wygenerujesz przychód wyższy niż 1125 złotych, wtedy zarejestrujesz działalność gospodarczą.

Pamiętaj, że sklep internetowy bez rejestracji nie narzuca konieczności opłacania składek, jednocześnie zachowane zostają ulgi, jakie przysługują właścicielowi firmy w pierwszych dwóch latach prowadzenia firmy na standardowych zasadach.

Warto wiedzieć, że z opcji prowadzenia nierejestrowanego sklepu internetowego nie może korzystać każdy. To możliwość prowadzenia i rozwijania biznesu w branży e-commerce dla osób, które chcą generować zyski samodzielnie, bez żadnych wspólników. Sprzedaż produktów nie może wymagać specjalnych pozwoleń, licencji czy koncesji, a właściciel e-sklepu w ciągu ostatnich 5-ciu lat nie prowadził żadnej zarejestrowanej działalności gospodarczej ani spółki.

 

E-sklep bez rejestracji działalności gospodarczej – jak wystawiać paragony i faktury?

Korzystając z gotowego oprogramowania sklepu www, jak Sellingo, można korzystać nie tylko z uproszczonej księgowości w ramach rozliczeń z Urzędem Skarbowym, ale także wystawiać dowody zakupu, jak paragony i faktury nawet bez zarejestrowanej działalności gospodarczej.

Sklep internetowy bez rejestracji po przekroczeniu progu

Co się stanie, jeśli przychód ze sprzedaży będzie wyższy, aniżeli zakłada to możliwość prowadzenia e-sklepu bez rejestracji? Należy się z tego cieszyć, oznacza to, że biznes się rozwija, a Ty masz szansę na osiąganie wysokich dochodów. Od tego momentu masz 7 dni na rejestrację firmy. Przysługują Ci tez ulgi w płatnościach ZUS, warto z nich oczywiście skorzystać. Możesz też postarać się o dofinansowanie na założenie działalności gospodarczej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj