czwartek, 29 września, 2022
7.6 C
Warszawa

Recenzje darmowego oprogramowania sklepów internetowych – podsumowanie i porównanie.

Na łamach mojego bloga, przygotowałem i opublikowałem recenzję 6 najpopularniejszych darmowych oprogramowań sklepów internetowych. Wyniki i wnioski były różne, podobnie jak ich oceny. Niektóre recenzje wzbudziły pewną dyskusję, inne przeszły niemalże bez echa. Wszystko to jednak zainspirowało mnie, by przygotować oddzielny artykuł podsumowujący całość zestawienia oraz porównanie dwóch najlepiej ocenionych sklepów.

Jak już wspomniałem, przygotowałem recenzje 6 oprogramowań:
PrestaShop
Sellingo
Gekosale
Quick.cart
Click Shop
WooCommerce

Kryterium jakie zostało obrane przy wyborze skryptów, to darmowe oprogramowanie (przynajmniej w wersji standardowej – ale w pełni funkcjonalnej, które pozwoli nam poprowadzić sklep internetowy).

Inne skrypt nie spełniały tego kryterium, toteż nie zostały objęte tym testem. Dla oprogramowania płatnego / komercyjnego – zostanie przygotowana oddzielna kategoria, a recenzje poszczególnych skryptów sklepów będą pojawiać się na przestrzeni kilku kolejnych miesięcy.

Z owej recenzji wynikło, iż dostępność darmowego oprogramowania sklepów internetowych, można podzielić na dwie grupy. pierwsza to skrypty słabej jakości, ograniczone funkcjonalnie bądź zaniechane w rozwijaniu. należą do nich: Gekosale, Click Shop oraz Quick.cart. Ich wszystkie wady, niedociągnięcia, problemy z nimi związane jak i ograniczenia na które się natknąłem, zostały szczegółowo rozpisane w poszczególnych recenzjach.

Myśląc o darmowym oprogramowaniu sklepu internetowego, powinniśmy zdecydowanie wziąć pod uwagę jedynie 3 możliwości wyboru:
– PrestaShop
– Sellingo
– WooCommerce

Wśród tych 3 skryptów, najwyższe oceny zebrało Sellingo i PrestaShop – to właśnie tym dwóm sklepom, poświęcam oddzielny artykuł porównujący ich możliwości, funkcjonalność jak i użyteczność w e-commerce.

Recenzja dostępna: tutaj.

Related Articles

3 KOMENTARZE

  1. Ten sklep z wordpresa wydaje się całkiem dobry, bo można prowadzić tam jednocześnie bloga do zakupów. Tylko jak go promować i zyskać klientów nawet jak ceny będą dobre. Konkurencja jest bardzo duża.

    • No i tutaj właśnie pojawia się SEO i SEM 🙂
      W razie czego napisz do mnie, spróbuję coś doradzić, bądź chociaż dam znać czy branża nadaje się do tych działań marketingowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Znajdziesz nas także tutaj:

174FaniLubię
0SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -

Latest Articles