Nowy standard w usługach medycznych. Jak się przygotować na e-wizytę u internisty?

0
1619
internista poznań prywatnie

Od prawie 2 lat cały świat zmaga się z pandemią COVID-19, w związku z czym wiele usług, w tym usług medycznych przeniosło się do świata wirtualnego. Wiele placówek opieki zdrowotnej oferuje konsultacje telefoniczne lub online z lekarzami. W ramach usług konsultacji jest również lekarz internista. Poznań jest główną siedzibą Instytutu Mikroekologii, który mieści się przy ul. Sielskiej 6 i oferuje szeroki dostęp do specjalistów z tej dziedziny. Lekarz zajmujący się chorobami narządów wewnętrznych, którego wiedza musi zakrawać o wiele dziedzin medycyny, to właśnie lekarz internista. Poznań jak i wiele większych miast ma szeroki i bezproblemowy dostęp do lekarzy internistów, jednak w mniejszych miejscowościach dostępność terminów jest dużo bardziej ograniczona, a e-wizyty w niektórych miejscach są praktycznie nieosiągalne.

Przygotowanie na e-wizytę (internista Poznań-prywatnie)

W zakresie prywatnych usług e-medycznych obowiązują podobne zalecenia jak w zakresie świadczeń POZ. Warto zebrać wszystkie informacje i pytania, które chce się omówić z lekarzem, tak aby wizyta przebiegła sprawnie i bezproblemowo. Niezbędnym elementem przygotowania jest zgromadzenie wyników badań laboratoryjnych, obrazowych i ewentualnych wypisów czy zaleceń np. szpitalnych. Niezbędne będzie również przygotowanie odpowiedniego sprzętu do połącznia ze specjalistą (np. komputer z kamerką czy telefon z dostępem do Internetu). Warto też zadbać o jakość połączenia (dostęp do Internetu, sieci komórkowej). W celu odpowiedniej weryfikacji pacjenta przez lekarza, niezbędne jest podanie nr PESEL lub danych z dowodu tożsamości, umożliwia to wystawienie np. e-recepty, e-zwolnienia czy e-skierowania.

Co ważne, należy podkreślić, że e-wizyta i stworzone w oparciu o nią zalecenia bazują w dużej mierze na wywiadzie lekarskim. Nie ma możliwości wykonania badania przedmiotowego, więc wskazane jest, aby jak najdokładniej opisać swoje dolegliwości i schorzenia. Można być pewnym, że lekarz internista (Poznań) zada dodatkowe, pomocnicze pytania, dotyczące przebytych chorób, stosowanego leczenia, alergii czy wywiadu rodzinnego. Jeśli internista nie zada pytania o jakąś kwestię, która Twoim zdaniem wydaje się istotna- należy ją poruszyć. Jeśli masz taką możliwość, przed wizytą, warto zbadać sobie temperaturę, ciśnienie krwi czy tętno. Szczególnie, jeśli te informacje mają znaczenie w kontekście zgłaszanego problemu zdrowotnego.

Internista Jeżyce, internista Grunwald

Jeśli jesteś z Poznania, szczególnie z okolic Jeżyc czy Grunwaldu możesz umówić się z internistą na wizytę stacjonarną w siedzibie Instytutu MIkroekologii. Jeśli jednak nie masz możliwości pojawić się na wizycie stacjonarnie, umożliwiamy konsultację telefoniczną. Wystarczy, że skontaktujesz się bezpośrednio z recepcją pod nr (61) 862 63 35 w celu umówienia wizyty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj