Nowe możliwości dla sklepów internetowych – przyciski w automatyzacji Sellasist

0
104
aktywatory

Automatyzacja e-commerce, którą dopasujesz do siebie tak, jak tylko zechcesz – z Sellasist to możliwe. Dzięki najnowszej innowacji w oprogramowaniu Sellasist skonfigurujesz wybraną przez siebie akcję automatyczną i zamkniesz ją w jednym przycisku, od tego momentu wystarczy jedno kliknięcie, aby system wykonał zadanie za Ciebie!

Przyciski w automatyzacji Sellasist

Przyciski automatyzacji pełnią funkcje związane m.in. z kontrolą procesów, takich jak aktualizacja statusów zamówień czy generowanie dokumentów. Istnieje możliwość dostosowania konfiguracji przycisków, nadając im określoną ikonę, kolor oraz przypisując skróty klawiszowe.

W Sellasist przyciski te mogą być dostosowywane w taki sposób, aby ich widoczność zależała od aktualnego statusu zamówienia. To umożliwia efektywne zarządzanie i wykonywanie różnorodnych działań w zależności od etapu zamówienia.

Sprawdź, jakie to proste zapoznając się z poniższym materiałem wideo

Przykładowe możliwości zastosowania

Zmiana statusu zamówień z „Nowe – Do weryfikacji” na „Gabaryt”

Przycisk (inaczej aktywator) może być stosowany, gdy pracownik potrzebuje ręcznie zweryfikować zamówienie i zdecydować, czy ze względu na jego rozmiar lub wagę kwalifikuje się jako gabarytowe. Aktywator umożliwia błyskawiczną zmianę statusu po zakończonej weryfikacji.

Dzięki opcji sprawdzania warunków przy ręcznym uruchomianiu masz pewność, że akcje zostaną aktywowane tylko wtedy, gdy spełnione są odpowiednie kryteria, co zmniejsza ryzyko błędów i zapewnia większą kontrolę nad procesami.

Wydruk zamówień przez Sellasist Cloud Print

Aktywatory stają się użyteczne w przypadkach, gdy niezbędny jest niezwłoczny wydruk dokumentów zamówienia, na przykład w celach związanych z pakowaniem lub wysyłką. Wystarczy zaznaczyć odpowiednie zamówienia i skorzystać z przycisku aktywacyjnego, oznaczonego jako „Wydrukuj”.

Potwierdzenia akcji uruchamianej ręcznie

Jedną z innowacyjnych możliwości w Sellasist, korzystających z przycisków automatyzacji, jest opcja ręcznego potwierdzania wykonania akcji. W ustawieniach systemu dostępna jest funkcja „Wymagaj potwierdzenia przyciskiem„. Po jej aktywowaniu, po kliknięciu aktywatora, pojawia się dodatkowy przycisk – „Potwierdź”.

Ta funkcja istotnie zmniejsza ryzyko przypadkowych błędów, umożliwiając dokładne sprawdzenie warunków przed ostatecznym uruchomieniem akcji. Dzięki temu każda akcja uruchamiana ręcznie przechodzi przez dodatkową kontrolę, co przyczynia się do uniknięcia problemów, jakie mogłyby wyniknąć z przeprowadzania akcji bez tej dodatkowej weryfikacji.

Widoczność w zależności od statusu zamówień

W Sellasist, przyciski aktywacyjne w automatyce mogą zostać dostosowane w taki sposób, aby ich widoczność zależała od statusów zamówień. Oznacza to, że gdy skonfigurujesz akcję z warunkiem, który jest powiązany z konkretnym statusem, na przykład „Nowe”, przycisk aktywujący tę akcję będzie widoczny i aktywny tylko dla zamówień o tym konkretnym statusie. W przypadku innego statusu, na przykład „W realizacji”, przycisk aktywacyjny będzie albo niewidoczny, albo wyszarzony, w zależności od wybranej opcji filtrowania.

Więcej o automatyzacji i przyciskach w automatyzacji Sellasist dowiesz się z darmowego webinaru:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj