Jak możesz uniknąć opłaty za utrzymanie swoich ofert w Allegro i czym jest opłata utrzymaniowa?

0
2206
opłata utrzymaniowa allegro

Co to jest opłata utrzymaniowa w Allegro?

Allegro zdecydowało się na wprowadzenie dodatkowej opłaty za utrzymanie ofert bez sprzedaży od ponad roku (tzw. opłata utrzymaniowa). Ta zmiana weszła w życie już 25.07.2018 r. i od tej pory doliczana jest opłata za oferty niemające sprzedaży od ponad 365 dni, opłata dolicza się automatycznie co 10 dni, a jej cena to 0,10 zł za ofertę. Dopłata ta najdotkliwiej obciąży sprzedawców, którzy posiadają wiele ofert, a co za tym idzie, jej suma będzie zwielokrotniona.

 

Istnieją również wyjątki, zwolnione z tej opłaty, są to:

  • Oferty ogłoszeń,
  • Oferty z kategorii, gdzie naliczana jest opłata za każde wystawienie,
  • Oferty z kategorii Dom i ogród.

 

Istnieją jednak narzędzia, które potrafią pomóc w zamknięciu oferty przed naliczeniem tej opłaty, a jednym z nich jest Sellasist!

Sellasist posiada specjalną funkcję, która przypilnuje i samodzielnie zamknie te oferty będące narażone na doliczenie opłaty za utrzymanie. Narzędzie te będzie kończyło oferty, a następnie wystawiało je ponownie pod innym numerem tak, aby opłata utrzymaniowa nie była naliczana. Znajdziemy w nim również tabelę listy ofert narażonych na tę opłata. Będziemy mogli zawczasu zareagować i zdecydować czy oferta zostanie w porę zamknięta lub wystawiona ponownie. W ustawieniach listy ofert Allegro możesz wybrać, jakie akcje automatyczne wykona Sellasist.

omijacz opłaty utrzymaniowej

Ustawienia, które możesz wybrać:

  1. a) Nic nie rób.
  2. b) Zamknij i spróbuj wystawić ponownie – Dzień przed obciążeniem opłatą oferta zostanie zakończona i wystawiona ponownie już z nowym numerem aukcji.
  3. c) Zamknij i nie wystawiaj ponownie – Dzień przed obciążeniem opłatą Twoja oferta zostanie zakończona i nie będzie wystawiona ponownie.

omijacz opłaty utrzymaniowej akcje

 

Więcej o automatycznym zamykaniu ofert znajdziesz w pomocy Sellasist: https://sellasist.pl/pomoc/jak-zarzadzac-ofertami-bez-sprzedazy-i-uniknac-oplat-allegro
Strona informacyjna Allegro: https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/zmiana-w-regulaminie-allegro-oplata-za-utrzymanie-ofert-GDeqX15MMUg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj