Korzyści z zastosowania nowoczesnych systemów WMS w Twoim sklepie

0
194
nowoczesny system WMS dla sklepu internetowego

Prowadząc sklep internetowy, musisz również zarządzać jego magazynem i wieloma innymi aspektami składającymi się na pewnego rodzaju organizm Twojego e-commerce. System WMS zautomatyzuje, przyspieszy i uporządkuje nie tylko Twój magazyn, ale również upłynni całą działalność i przyczyni się do większej sprzedaży.

Po co mi system WMS?

Dzięki nowoczesnemu i wysokorozwiniętemu oprogramowaniu do zarządzania magazynem WMS zwiększysz efektywność swojej działalności oraz zrealizujesz zamówienia w zdecydowanie szybszym czasie, wygodniej, a przede wszystkim bezomyłkowo.

Wdrażając odpowiednio skonfigurowany WMS, z pełnią jego możliwości w magazynie Twojego sklepu internetowego zaprowadzisz w nim zupełnie nowy porządek. System poprowadzi pracowników, począwszy od przyjęcia dostawy, przez jej rozlokowanie, aż do zbierania i pakowania zamówień klientów, a następnie udostępni im możliwości śledzenia trasy przesyłki.

Idealne rozmieszczenie artykułów

Każdy pojedynczy produkt zostanie przyporządkowany do konkretnego obszaru w magazynie, co pozwali śledzić Ci stan zapasów oraz lokalizację.

Nadzór nad postępem operacji

Wszelkie zmiany lokalizacji, wydania towaru w celu zrealizowania zamówienia, zwroty i reklamacje czy przyjęcia towaru odbywają się za pośrednictwem systemu WMS i są w nim odnotowane i zarchiwizowane.

Monitorowanie terminów ważności produktów

Rozwiązania, które oferuje np. Sellasist WMS umożliwiają dostarczenie klientowi produktów o zawierających daty ważności, a także kontrolę nad czasem, jaki pozostał do spożytkowania danego towaru.

Weryfikacja poprawności dostaw

Z WMS porównasz ilości dostarczonego towaru, z zamówieniem złożonym u dostawcy, co pozwala uniknąć trudnych sytuacji oraz precyzyjnie określisz dostępną ilość do wykorzystania w sprzedaży.

Monitorowanie postępu pracy

Masz możliwość, bieżącego śledzenia postępu w realizacji operacji, co pozwoli na oszacowanie czasu potrzebnego na konkretne czynności oraz precyzyjne zaplanowanie zakończenia zadań na podstawie rzeczywistych danych.

Skrócenie czasu realizacji zamówień

Synchronizacja operacji z dostępnymi funkcjami znacząco przyspieszy procesy, co przekłada się na efektywniejsze obsłużenie większej ilości zamówień.

Minimalizacja błędów

Precyzyjne rejestrowanie ruchu towaru na każdym etapie procesu zapewnia praktycznie bezbłędną realizację zamówień i uniknięcie pomyłek manualnych.

Automatyzacja procesów logistycznych

Wprowadzenie sprawdzonej ścieżki postępowania umożliwia szybszą realizację i integrację wielu operacji w jedno spójne działanie.

Efektywne wykorzystanie przestrzeni magazynowej

Dzięki rejestrowanym wymiarom i wadze produktów każdy towar znajduje bezpieczne miejsce, a dostępna przestrzeń na półkach, regałach i w dedykowanych strefach jest maksymalnie i efektywnie wykorzystana, zwiększając dostępną powierzchnię magazynową.

Skrócenie czasu przetwarzania i obsługi dokumentów

Dzięki zastosowaniu oprogramowania WMS nie ma konieczności ręcznego tworzenia dokumentów. Powtarzalne i czasochłonne czynności są zminimalizowane. Integracja WMS z systemem księgowym umożliwia szybką i pełną wymianę informacji pomiędzy magazynem, działem sprzedaży a księgowością.

Zastanawiasz się już zapewne, które oprogramowanie posiada przynajmniej większość tych przydatnych funkcjonalności? Mamy dobrą wiadomość, Sellasist WMS nie posiada większość, a wszystkie te funkcje i cały czas się rozwija. Program w ostatnim czasie przyciąga coraz więcej zadowolonych klientów, a to z pewnością pozytywnie wpłynie na jego dalszą rozbudowę. Ponadto wyróżnia go:

 • Funkcjonalna aplikacja mobilna, która zmieni Twojego smartphone’a w czytnik kodów kreskowych i kieszonkowe centrum dowodzenia Twojego e-commerce.
 • Możliwość obsługi towarów nieposiadających kodów kreskowych.
 • Moduł sprzedaży bezpośredniej, dzięki któremu operacje sprzedażowe ze sklepu stacjonarnego będą łączyć się z danymi działalności sklepu online w jednym panelu dowodzenia.

Modułowość budowy WMSa

Niezależnie od tego, jakich rozmiarów jest Twój e-commerce i obsługiwany magazyn, dobrze skonstruowane oprogramowanie WMS dopasuje się do Twoich potrzeb i możliwości.

Powracając do Sellasist WMS, posiada on aż 9 trybów, dzięki którym zorganizujesz i uporządkujesz cały proces logistyczny Twojego sklepu internetowego. Nie musisz jednak wdrażać kompleksowo wszystkich trybów. Wprowadź tyle rozwiązań, ile potrzebujesz, zostawiając sobie furtkę na ewentualne modyfikacje w przyszłości, lub zaimplementuj WMS od gr. eSprzedaż w pełni i korzystaj z możliwości trybów:

 • Przyjęcia dostawy,
 • Rozlokowania towarów,
 • Zbierania produktów,
 • Pakowania zamówień,
 • Podglądu zamówień,
 • Przyjęcia zwrotów i reklamacji (RMA),
 • Sprzedaży bezpośredniej,
 • Inwentaryzacji magazynu,
 • Handlowca.

 

Podsumowanie

Oprogramowanie WMS automatyzuje i usprawnia nie tylko operacje magazynowe, ale także całą działalność e-commerce, przyczyniając się do zwiększenia efektywności i sprzedaży. Poprzez skonfigurowanie odpowiedniego WMS, sklep może wprowadzić porządek od momentu przyjęcia dostawy, poprzez rozmieszczenie towarów, zbieranie i pakowanie zamówień, aż do monitorowania trasy przesyłki do klienta. Dzięki niemu zyskujesz również kluczowe funkcje takie jak nadzór nad postępem operacji, monitorowanie dat ważności produktów, weryfikacja dostaw, monitorowanie pracy, skrócenie czasu realizacji zamówień, minimalizacja błędów, automatyzacja procesów logistycznych i efektywne wykorzystanie przestrzeni magazynowej. Ostatecznie, polecamy Sellasist WMS jako kompleksowe rozwiązanie, podkreślając jego funkcjonalną aplikację mobilną, możliwość obsługi towarów bez kodów kreskowych, moduł sprzedaży bezpośredniej i elastyczną modułowość, która dostosowuje się do różnych potrzeb i rozmiarów sklepów internetowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj