Czy koronawirus sparaliżuje Pocztę Polską?

0
1893
koronawirus a poczta polska

Od 16 marca 2020 roku Poczta Polska będzie działać na specjalnych warunkach. Przede wszystkim zostanie skrócony czas otwarcia placówek pocztowych, nie będą także przyjmowane do realizacji wysyłki paczek zagranicznych.

Specjalne procedury zostały wdrożone w obliczu zagrożenia koronawirusem. Zgodnie ze specustawą dotyczącą zapobiegania i zwalczania koronawirusa oraz ogłoszonym stanem epidemicznym, placówki pocztowe będą teraz otwarte jedynie przez 6 godzin dziennie w dni robocze oraz przez 3 godziny w soboty aż do odwołania. Te, które działały dotychczas przez całą dobę, teraz będą otwarte maksymalnie do godziny 20:00. Co ważne, punkty pocztowe, jakie funkcjonowały do tej pory na terenie galerii handlowych, będą zamknięte.

We wszystkich placówkach pocztowych zostały wyznaczone strefy ochronne, a klient poczty powinien zachować bezpieczną odległość od okienka pocztowego, czyli około 1,5 metra.

Osoby, które na poczcie odbierają świadczenie emerytalne bądź rentowe, nie mają powodów do zmartwień. Pomimo wdrożonych specjalnych środków ostrożności, takie nadal można odbierać w niezmienionej formie.

Źródło informacji: https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/koronawirus-poczta-polska-zmienia-zasady-dzialania/k1gcm2e

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj