Jakich funkcji potrzebuje Twoja witryna e-commerce?

0
1168
funkcjonalność esklep

Jeśli chodzi o sprzedaż online, wrażenia użytkownika są tak samo ważne, jak produkty, które przechowujesz i ceny, które pobierasz. Jeśli chcesz, aby Twój sklep internetowy spełniał oczekiwania użytkowników i mógł mierzyć się z konkurencją, musi posiadać pewne cechy. Funkcje, które sprawiają, że zakupy są szybsze, łatwiejsze, bezpieczniejsze i wygodniejsze, są zatem niezbędne w dzisiejszych witrynach e-Commerce. Tutaj przyjrzymy się, czym one właściwie są.

Przejrzyste menu główne

Ludzie odwiedzają sklepy e-Commerce w poszukiwaniu określonych przedmiotów, a menu główne jest tym, co ma im to maksymalnie uprościć. W tym miejscu spodziewają się zobaczyć główne kategorie produktów i ich podkategorie. Popraw menu, a znalezienie odpowiedniego produktu będzie dla klienta szybkie i łatwe. Jeśli się pomylisz – odwiedzający zrezygnuje z wyszukiwania, bo może być tak zirytowany menu, że nigdy więcej do Ciebie nie zajrzy.

Aby ułatwić sobie stworzenie przyjaznego użytkownikom menu – pomyśl o tym, już podczas wyboru oprogramowania sklepu. Stawiając na intuicyjne szablony witryn e-commerce, jak te oferowane przez Sellingo.pl jesteś już w połowie drogi do osiągnięcia tego celu.

Filtrowanie wyszukiwania

Niektórzy użytkownicy wolą używać paska wyszukiwania od menu, a dobra strona internetowa zadba również i o taką możliwość. Rzeczywiście, paski wyszukiwania i filtry są jedną z najbardziej przydatnych funkcji w każdym sklepie, umożliwiając odwiedzającym wpisanie rodzaju produktu, którego szuka, a następnie filtrowanie wyników w celu znalezienia najlepszego dopasowania.

Obecnie istnieje wybór wtyczek i dodatków, które zapewnią tę funkcję, pozwalając klientom zawęzić zakres wyświetlanych produktów poprzez filtrowanie atrybutów, takich jak:

  • marka,
  • cena,
  • kolor,
  • rozmiar,
  • waga,
  • wiek.

Te funkcje można znaleźć na wielu stronach internetowych, zwykle z paskiem wyszukiwania u góry i filtrami po lewej stronie. Ponieważ stało się to oczekiwaną normą podczas odwiedzania sklepu e-Commerce, dobrym pomysłem jest użycie tego samego układu w witrynie, aby odwiedzający od razu zaznajomili się z jego działaniem.

Wizualizacje odpowiednie do produktu

Ponieważ kupujący nie widzą rzeczywistego produktu – zdjęcia, które wyświetlasz, odgrywają kluczową rolę w podejmowaniu decyzji. Na przykład:

  • Jeśli sprzedajesz odzież, klienci będą potrzebować widoku 360 stopni oraz możliwości powiększania i oglądania szczegółów tkaniny, szwów i wzorów.
  • Jeśli sprzedajesz sprzęt AGD, artykuły elektryczne i tym podobne, ludzie często chcą oglądać filmy, które pokazują im, w jaki sposób można używać danego produktu,

Inne produkty mogą wymagać zdjęć z instrukcjami, takich jak ilustracja przedstawiająca, jak sprzedawane urządzenie można łatwo połączyć z domową siecią Wi-Fi.

Podsumowując, sklepy internetowe 2023 muszą sprostać wysokim oczekiwaniom współczesnego konsumenta i zapewnić doskonałe wrażenia użytkownika. Na pewno zależy Ci, aby Twoja firma była konkurencyjna na dzisiejszym rynku – skorzystaj więc z kilku wymienionych tutaj funkcji, które pomogą Twojej witrynie osiągnąć te cele.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj