wtorek, 30 maja, 2023
20.7 C
Warszawa

Jakich funkcji potrzebuje Twoja witryna e-commerce?

Jeśli chodzi o sprzedaż online, wrażenia użytkownika są tak samo ważne, jak produkty, które przechowujesz i ceny, które pobierasz. Jeśli chcesz, aby Twój sklep internetowy spełniał oczekiwania użytkowników i mógł mierzyć się z konkurencją, musi posiadać pewne cechy. Funkcje, które sprawiają, że zakupy są szybsze, łatwiejsze, bezpieczniejsze i wygodniejsze, są zatem niezbędne w dzisiejszych witrynach e-Commerce. Tutaj przyjrzymy się, czym one właściwie są.

Przejrzyste menu główne

Ludzie odwiedzają sklepy e-Commerce w poszukiwaniu określonych przedmiotów, a menu główne jest tym, co ma im to maksymalnie uprościć. W tym miejscu spodziewają się zobaczyć główne kategorie produktów i ich podkategorie. Popraw menu, a znalezienie odpowiedniego produktu będzie dla klienta szybkie i łatwe. Jeśli się pomylisz – odwiedzający zrezygnuje z wyszukiwania, bo może być tak zirytowany menu, że nigdy więcej do Ciebie nie zajrzy.

Aby ułatwić sobie stworzenie przyjaznego użytkownikom menu – pomyśl o tym, już podczas wyboru oprogramowania sklepu. Stawiając na intuicyjne szablony witryn e-commerce, jak te oferowane przez Sellingo.pl jesteś już w połowie drogi do osiągnięcia tego celu.

Filtrowanie wyszukiwania

Niektórzy użytkownicy wolą używać paska wyszukiwania od menu, a dobra strona internetowa zadba również i o taką możliwość. Rzeczywiście, paski wyszukiwania i filtry są jedną z najbardziej przydatnych funkcji w każdym sklepie, umożliwiając odwiedzającym wpisanie rodzaju produktu, którego szuka, a następnie filtrowanie wyników w celu znalezienia najlepszego dopasowania.

Obecnie istnieje wybór wtyczek i dodatków, które zapewnią tę funkcję, pozwalając klientom zawęzić zakres wyświetlanych produktów poprzez filtrowanie atrybutów, takich jak:

  • marka,
  • cena,
  • kolor,
  • rozmiar,
  • waga,
  • wiek.

Te funkcje można znaleźć na wielu stronach internetowych, zwykle z paskiem wyszukiwania u góry i filtrami po lewej stronie. Ponieważ stało się to oczekiwaną normą podczas odwiedzania sklepu e-Commerce, dobrym pomysłem jest użycie tego samego układu w witrynie, aby odwiedzający od razu zaznajomili się z jego działaniem.

Wizualizacje odpowiednie do produktu

Ponieważ kupujący nie widzą rzeczywistego produktu – zdjęcia, które wyświetlasz, odgrywają kluczową rolę w podejmowaniu decyzji. Na przykład:

  • Jeśli sprzedajesz odzież, klienci będą potrzebować widoku 360 stopni oraz możliwości powiększania i oglądania szczegółów tkaniny, szwów i wzorów.
  • Jeśli sprzedajesz sprzęt AGD, artykuły elektryczne i tym podobne, ludzie często chcą oglądać filmy, które pokazują im, w jaki sposób można używać danego produktu,

Inne produkty mogą wymagać zdjęć z instrukcjami, takich jak ilustracja przedstawiająca, jak sprzedawane urządzenie można łatwo połączyć z domową siecią Wi-Fi.

Podsumowując, sklepy internetowe 2023 muszą sprostać wysokim oczekiwaniom współczesnego konsumenta i zapewnić doskonałe wrażenia użytkownika. Na pewno zależy Ci, aby Twoja firma była konkurencyjna na dzisiejszym rynku – skorzystaj więc z kilku wymienionych tutaj funkcji, które pomogą Twojej witrynie osiągnąć te cele.

Related Articles

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!

Znajdziesz nas także tutaj:

174FaniLubię
0SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -

Latest Articles