Jak założyć sklep internetowy?

0
2113
jak założyć sklep internetowy

Czy wiesz, że zakupy przez internet regularnie dokonuje już 61% użytkowników internetu, a prawie 90% robi to przynajmniej raz w miesiącu? Okazuje się, że wykorzystywanie nowoczesnej technologii jest niezwykle wygodne i komfortowe. Co więcej, pandemia koronawirusa wskazała nowe trendy sprzedażowe, zgodnie z którymi handel przeniósł się właśnie do sieci. Warto przy tym zaznaczyć, że społeczna izolacja narzuciła nowe nawyki w zakresie nabywania poszczególnych produktów, a większość klientów e-sklepów potwierdza, że zakupy online są i będą dla nich standardem.

 

Chcesz przenieść swój biznes do sieci albo założyć swój pierwszy sklep i to właśnie w internecie? Dowiedz się, jak zrobić to w kilku prostych krokach. Tak naprawdę nie musisz posiadać specjalistycznej wiedzy ani umiejętności, dostępne na platformach online opcje pozwolą Ci sprawnie założyć sklep i szybko czerpać z niego dochody.

Sklep internetowy – wybierz branżę, w której będziesz działać

Dzisiaj e-sklepy wykazują największą sprzedaż, jeśli handlują ubraniami oraz sprzętem elektronicznym, zaś w ostatnim czasie widać wyraźny wzrost sprzedaży online, jeśli uwzględnimy kosmetyki, artykuły dla dzieci oraz żywność. Szczególną popularnością cieszy się jedzenie ekologiczne i to sprowadzane spoza granic naszego kraju. Warto postawić na produkty premium, najwyższej jakości. Polskie społeczeństwo się wzbogaca, mamy coraz większe potrzeby, wzrasta również świadomość w zakresie konieczności dbania o własne zdrowie oraz komfort codziennego funkcjonowania.

 

Sklep internetowy – określ cel, jaki chcesz osiągnąć

Dlaczego wybierasz sklep online, a nie sprzedaż w sposób tradycyjny? Chcesz generować jak największe zyski przy minimalizacji kosztów prowadzonej działalności? Punkt handlowy nie daje Ci tak dużej przestrzeni, jak e-sklep i wirtualne zaplecze, które tak naprawdę nie ma żadnych ograniczeń? Zdecydowałeś, by inwestować w nowoczesną technologię, bo zakupy online stają się już powszechne? To najczęściej przedstawiane cele działalności biznesowej w sieci.

Sklep internetowy – opcje, na które stawiasz

Twój sklep może posiadać wirtualny koszyk, wyszukiwarkę produktów, opcję filtrowania produktów, formularz kontaktowy, czat z obsługą klienta, możliwość subskrypcji newslettera, blog, a nawet forum, dzięki któremu klienci będą mogli dzielić się opiniami o produktach, jakie nabyli na platformie sprzedażowej. W zależności od wybranych rozwiązań, stworzenie sklepu internetowego może być proste albo bardziej skomplikowane. Do wyboru masz co najmniej kilka rozwiązań.

 

Sklep internetowy – zacznij zarabiać

Możesz zatrudnić informatyka, grafika oraz prawnika, którzy zajmą się stworzeniem legalnej, atrakcyjnej i sprawnie działającej platformy internetowej. W tym przypadku musisz być przygotowany na zakup domeny, serwera oraz współpracy ze specjalistami, którzy stale będą czuwać nad sprawnym działaniem sklepu online.

Innym sposobem, zresztą coraz bardziej popularnym jest zakup gotowego już oprogramowania wraz z hostingiem. Przykładem może być CMS E-commerce Sellingo. Takie umożliwia założenie dopasowanego do indywidualnych potrzeb sklepu internetowego nawet w kilka minut, stałą opiekę techniczną. Co ciekawe, z tego oprogramowania możesz skorzystać testowo zupełnie za darmo, by później zdecydować o płatnej wersji.

Musisz wiedzieć, że na Twój sukces wpływ ma nie tylko atrakcyjność wizualna sklepu online. Liczy się intuicyjność platformy, wygoda realizacji zakupów dla potencjalnego klienta, łatwy dostęp do oferty, integracja z systemami płatności oraz komfortowymi dostawami. Dopiero wtedy możesz budować pozytywny wizerunek i liczyć na lojalność swoich klientów. Wszystko to sprawi, że Twój biznes w sieci będzie mógł się rozwijać i generować coraz większe zyski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj