Jak sklep francuski sprowadza towary spożywcze do Polski?

0
1426
delikatesy francuskie

W przestrzeni polskiego Internetu funkcjonuje coraz więcej sklepów stricte francuskich. Niestety, sporo z nich to podmioty, które z prawdziwą Francją mają niewiele wspólnego. Na szczęście istnieją i takie sklepy francuskie, które mogą się pochwalić prawdziwymi i sprawdzonymi produktami spożywczymi rodem z okolic Sekwany. Może warto przyjrzeć się mechanizmom, w oparciu o które sprowadzają one do Polski swój asortyment?

Nie wszystko łatwo sprowadzić!

Teoretycznie sprowadzanie artykułów spożywczych do Polski z Francji nie powinno być problemem. Bądź co bądź, jest to niewielka odległość, którą samochód dostawczy może przemierzyć w maksimum kilkadziesiąt godzin. W praktyce nie da się w ten sposób niektórych rodzajów asortymentu, w tym warów szybko psujących się. I choć można im zapewnić w miarę dobre warunki przewozu (niska temperatura), to jednak przedsiębiorcy często na nich tracą. Dobrze prosperujący sklep francuski działa nieco inaczej. Jego celem są towary, które można w miarę łatwo przewieźć i długo magazynować. Czekolady, lody, wędliny (a zwłaszcza niektóre rodzaje kiełbas) to produkty, które w Polsce mogą być długo magazynowane.

Można inaczej, ale…?

Naturalnie nic nie stoi na przeszkodzie, by działający na terenie Polski sklep francuski składał zamówienia w hurtowni znajdującej się na terenie Francji. Problem w tym, że czas dostaw byłby w tym przypadku dość długi, a jej koszt (i finalnie cena towaru) jeszcze wyższy. Prawdziwym wyzwaniem byłaby też organizacja zwrotów, gdyż wydłużone łańcuchy dostaw mogłyby znacząco utrudnić dostarczenie jedzenia z zachowaniem terminu przydatności do spożycia. Mało tego! Wszystkim i tak musiałby się zająć podmiot, który koordynowałby wszystkie te dostawy z Polski. Mówiąc wprost, oparcie się na zagranicznych dostawcach byłoby mocno nietrafione.

Kilka słów podsumowania

Sprowadzanie świeżej żywności z Francji jest sporym problemem. Owszem, pewne ograniczenia można tu wyeliminować, chociażby poprzez stawianie na konkretne, niepsujące się produkty, ale wszystkiego i tak nie da się sprowadzić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj