Jak otworzyć sklep w internecie, jak rozpocząć sprzedaż?

0
2364
jak otworzyć sklep w internecie
W sklepie internetowym możesz sprzedawać w zasadzie wszystko… od rzeczy codziennego użytku, po nieruchomości, wakacje i różne usługi. A jak otworzyć własny e-sklep? Od czego zacząć swój biznes w internecie i jak rozpocząć sprzedaż? Zdradzamy kilka prostych sposobów na sklep online.

Jak założyć sklep internetowy?

Sklep internetowy można założyć w każdej formie oprócz spółki partnerskiej, i jak łatwo się domyśleć, w pierwszej kolejności należy taką firmę zarejestrować i dobrać numer PKD. Zwykle podatnikowi przysługuje również prawo do wyboru formy opodatkowania, co należy zrobić w następnej kolejności. Jednak zostawmy na razie formalności i skupmy się raczej na kwestiach technicznych oraz tym, co jest szczególnie istotne przy zakładaniu e-sklepu.

Zacznij od zakupu domeny i serwera, dokładnie przemyśl nazwę swojego e-sklepu, najlepiej, aby była chwytliwa i kojarzyła się z branżą. Pamiętaj o odpowiednim oprogramowaniu do sprzedaży, które należy skonfigurować, wybrać moduły, wprowadzić produkty do bazy, opisać je, zadbać o stronę graficzną oraz stworzyć regulamin sklepu internetowego i politykę prywatności. Jest to dość skomplikowane, dlatego niedoświadczonym osobom może zająć naprawdę dużo czasu. A czy jest jakiś prostszy sposób na własny e-sklep? Tak, sklep internetowy to oferta także platform ogłoszeniowych, decydując się na tę opcję, nie będziesz musiał wybierać oprogramowania ani go konfigurować. Sprawdź, jakie to proste…

Sklep internetowy w serwisie ogłoszeniowym

Sprzedawać w sieci możesz bez wykupowania domeny i hostingu, bez wyboru odpowiedniej platformy e-commerce, możesz zrobić to dużo szybciej, dzięki popularnym serwisom ogłoszeniowym. Wystarczy, że założysz tam firmowe konto, a sprzedaż rozpoczniesz już pierwszego dnia. A jak to wygląda w praktyce?

Najczęściej do wyboru masz kilka pakietów, które różnią się ceną i możliwościami. W tym najtańszym stworzysz stronę firmową na serwisie ogłoszeniowym, a swoje ogłoszenia będziesz mógł regularnie odświeżać co pewien czas. Z kolei droższe pakiety to zwykle możliwość wglądu do statystyk skuteczności czy wyświetlanie logo na karcie oferty. Możesz również wybrać pakiet, w którym przy każdym twoim ogłoszeniu będzie widoczny link do strony profilowej lub pakiet, w którym twoje ogłoszenia będą pojawiać się najwyżej. Możliwości jest naprawdę dużo, a co najważniejsze twój sklep może realnie sprzedawać już w pierwszych dniach od jego założenia. Sklep internetowy w serwisie ogłoszeniowym to również całkiem niskie koszty, abonamenty w takich serwisach zaczynają się od około 30 złotych miesięcznie, za taką kwotę raczej nie stworzysz profesjonalnego sklepu internetowego na platformie e-commerce.

Bez względu na to, na jaki sposób otwarcia e-sklepu się zdecydujesz, musisz wiedzieć, że obecnie jest to jeden z bardziej skutecznych sposobów na biznes. Konsumenci coraz częściej kupują w sieci, zwracają też dużą uwagę na wygląd oferowanych produktów (to, w jaki sposób zaprezentujesz je na stronie), a także koszty przesyłki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj