Jak otworzyć sklep internetowy, gdzie szukać pomocy, jakie możliwości?

0
1807
sklep internetowy

Jak otworzyć sklep internetowy?

Sklep internetowy można otworzyć na kilka sposobów, decydując się na konkretne oprogramowanie do sprzedaży, podpinając sklep do już istniejącej strony internetowej lub zakładając go w serwisie ogłoszeniowym. Jak otworzyć sklep internetowy instruuje sprzedajemy.pl, oczywiście zachęcając do swoich rozwiązań. E-sklep na Sprzedajemy to jeden z najszybszych sposobów na rozpoczęcie sprzedaży towarów i usług w internecie. Wystarczy, że założysz tam firmowe konto, a nowych klientów możesz zdobyć nawet tego samego dnia. Taką stronę sklepu w serwisie ogłoszeniowym warto uzupełnić o dane kontaktowe firmy, godziny otwarcia czy baner graficzny profilu, który będzie informował potencjalnych klientów o aktualnych promocjach i rabatach.

Z kolei sklep internetowy od podstaw możesz stworzyć, wybierając odpowiednią platformę e-commerce. Cały proces budowania takiego sklepu jest dużo bardziej skomplikowany, ale za to daje więcej możliwości. Oprogramowanie do sprzedaży online to sposób na otwarcie profesjonalnego e-sklepu bez znajomości programowania! A jak się za to zabrać i jaką platformę e-commerce warto wybrać?

Gotowe sklepy internetowe mogą być tworzone na różnych platformach, które różnią się łatwością obsługi, funkcjonalnością oraz kosztami. Do najpopularniejszych z nich należy: Shoper, Shopify, PrestaShop, Shoplo, Sellingo czy Magento, jednak w sieci znajdziesz ich dużo więcej. Ponadto część z nich (np. PrestaShop) instaluje się na własnym serwerze, inne to platformy abonamentowe.

Gdzie szukać pomocy przy otwarciu e-sklepu?

Otwarcie sklepu na platformie e-commerce może być dość skomplikowane, dlatego warto rozważyć pierwszą opcje, czyli firmowe konto na jednym z popularnych serwisów ogłoszeniowych. To również dobre rozwiązanie, jeśli zależy ci na szybkiej sprzedaży. Z kolei w budowaniu strony na gotowym oprogramowaniu pomagają specjalne agencje, które za ustaloną stawkę stworzą dla ciebie profesjonalny sklep online, dopasowany do potrzeb twojej firmy. A z jakiej jeszcze pomocy warto skorzystać, przenosząc swój biznes do internetu?

Nie można zapomnieć o kwestiach prawnych w e-sklepie, w końcu musisz posiadać profesjonalnie przygotowany regulamin sklepu, politykę prywatności, formularz odstąpienia od umowy i wiele innych. W przygotowaniu takich dokumentów pomogą ci prawnicy zajmujący się prawem elektronicznym lub wspomniane już agencje, które współpracują z takimi specjalistami. Bardzo ważne jest również pozycjonowanie sklepu internetowego, bez którego twoja strona nie będzie widoczna w wyszukiwarce.

Jak pozycjonować e-sklep?

W pozycjonowaniu sklepu internetowego pomogą ci profesjonalne agencje SEO, które wiedzą, jak zwiększyć widoczność twojej strony w sieci, a tym samym wyprzedzić konkurencję. Warto jednak pamiętać, że pozycjonowanie nie przynosi natychmiastowych efektów, to długi proces, na który składa się wiele działań, jednak jego efekty mogą być naprawdę bardzo zadowalające. O ile pozycjonowanie bloga czy amatorskiej strony internetowej można spróbować wykonać samodzielnie, o tyle w przypadku e-sklepu, warto zlecić to profesjonalistom, ponieważ każdy większy błąd może skutkować karą od Google.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj