Integracja sklepu internetowego z hurtownią – dlaczego warto?

0
1587
sklep internetowy i integracja z hurtownią

Współpraca z hurtownią jest doskonałym pomysłem dla e-sklepów, które nie mają własnego asortymentu. Jeśli taka integracja może przebiegać w sposób w pełni zautomatyzowany, przynosi szereg korzyści zarówno dla hurtowników, jak i podmiotów detalicznych. Sprawdź, jak wdrożyć ten proces w dostępnych pakietach Sellingo i dowiedz się, jakimi zaletami charakteryzuje się ten system.

 

Integracja asortymentu

Sklep internetowy, który podejmie współpracę z hurtownią, nie musi dysponować magazynem do przechowywania towarów. Oferta prosto z hurtowni może być pobierana i aktualizowana automatycznie w asortymencie sklepu. Co więcej, system pozwala synchronizować ceny towarów oraz stany magazynowe na bieżąco, a e-sklep może z łatwością ustawiać własną marżę dla każdego produktu.

Integracja asortymentu sklepu z dostępnym towarem w danej hurtowni może przebiegać w różnych konfiguracjach. Produkty można dzielić na kategorie, a aktualizacja może odbywać się nawet kilka razy dziennie. Sellingo daje możliwość elastycznego dopasowania integracji sklepu z hurtownią wedle indywidualnych potrzeb.

 

Opcje integracji sklepu z hurtownią

Integracja e-sklepu z hurtownią może odbywać się na poziomie sprzedaży za pośrednictwem witryny www sklepu, jak i Allegro. Właściciel sklepu może samodzielnie dopasować marżę i zmieniać ją wedle potrzeb, na przykład uwzględniając zmieniające się ceny produktów w hurtowni czy prowizję, jaką pobiera serwis aukcyjny.

Co więcej, w ustawieniach można zaznaczyć minimalne i maksymalne stany magazynowe, dzięki czemu unika się problemu z wyprzedaniem całego asortymentu, a liczba dostępnych produktów jest automatycznie aktualizowana.

 

Co daje integracja sklepu z hurtownią?

Brak konieczności utrzymywania magazynu, brak konieczności inwestowania w towar, oszczędność czasu i mocy przerobowej oraz możliwość rozwoju sklepu poprzez jednoczesną współpracę z kilkoma hurtowniami. To tylko niektóre korzyści, na jakie może liczyć sklep online poprzez integrację z hurtownią.

Jak aktywować integrację sklepu z hurtownią?

Integracja sklepu internetowego z hurtownią możliwa jest po wykupieniu płatnego pakietu Sellasist. Cały proces realizowany jest za pośrednictwem panu administracyjnego. Wystarczy wejść w zakładkę Integracja-Hurtownie i aktywować wybrane do współpracy podmioty. Później trzeba już tylko skonfigurować integrację, czyli wybrać opcje, które będą sprzyjać funkcjonowaniu całego sklepu. W panelu dostępne są opcje, takie jak dostosowanie ceny, marży, ale też częstotliwość aktualizacji danych, stany magazynowe czy czas wysyłki towaru z hurtowni. Pakiet Sellasist pozwala też na wizualną modyfikację panelu, aby zarządzanie współpracą z hurtowniami było jak najbardziej wygodne dla użytkownika.

Warto pamiętać, aby przed aktywacją integracji sklepu z hurtownią najpierw skontaktować się z wybranym podmiotem w celu omówienia wszystkich warunków współpracy. Jeśli samodzielna konfiguracja panelu sprawia jakiekolwiek trudności, pracownicy Sellasist chętnie pomogą w dokonaniu wszelkich ustawień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj