Gdzie znaleźć biegłego sądowego dla spraw sądowych z zakresu działań internetowych?

0
2580
biegli sądowi e-sąd
Sklepy internetowe cieszą się coraz większą popularnością. Polacy chętnie korzystają właśnie z takiej formy zakupów, bo jest ona po prostu o wiele bardziej komfortowa. Okazuje się również, że zakupy w sieci są też bardzo często tańsze.
Co jednak zrobić, kiedy trafimy na nieuczciwego sprzedawcę? Jak odzyskać pieniądze, gdy nie otrzymaliśmy zakupionego towaru, a sprzedawca wcale nie ma zamiaru nam go wysłać? Czy w ogóle warto rozpoczynać walkę z wirtualnym sklepem? Odpowiedzi znajdziecie poniżej.

Walcz o swoje prawa

Sprzedawcy, którzy działają na internetowych platformach, wcale nie są bezkarni. Klient, który padł ofiarą nieuczciwości, musi dochodzić swoich praw i zwrotu pieniędzy. Tylko w ten sposób można zapobiegać fali oszustw w sieci. Najkrótszą drogą jest zakładanie spraw sądowych.

Jak wygrać z nieuczciwym sprzedawcą?

Przede wszystkim złóż wniosek o powołanie biegłego. To właśnie biegły sądowy dostarczy główny dowód w sporze, jaki dotyczy na przykład dostarczonego towaru, który jest niezgodny z opisem. Niezależna opinia specjalisty daje podstawy do wydania werdyktu. Pamiętajmy, że sędzia podejmuje decyzję na podstawie obowiązujących w Polsce przepisów prawa. Nie jest zaś ekspertem w danej technologii. Właśnie po to powołuje się biegłych sądowych. To oni posiadają odpowiednie kwalifikacje, wiedzę i doświadczenie. Dzięki temu mogą wydać obiektywną ocenę.
Biegły sądowy jest powoływany w sprawach specyficznych przez sam sąd, ale może też zostać powołany na wniosek strony. Jako pokrzywdzony masz do tego pełne prawo. Jeśli chcesz znaleźć odpowiedniego biegłego, możesz skorzystać z wyszukiwarki, w której zawarta jest lista biegłych sądowych. Kraków, Warszawa, Gdańsk, Poznań i każde inne miasto w Polsce taką dysponuje.
Biegły, który będzie wydawał opinię w sprawie zakupów online, musi być specjalistą w kwestiach technicznych internetu albo ekspertem w dziedzinie danego typu produktu. Pokrzywdzony znajdzie profesjonalistę z łatwością, bo biegli sądowi działają w ponad 150 specjalizacjach.
Tylko w ten sposób można powstrzymać falę nieuczciwych sprzedawców. Przed dokonaniem zakupów zawsze sprawdzaj dokładnie sklep internetowy. W pierwszej kolejności sprawdź opinie innych internautów. Wtedy zapobiegniesz działalności oszustów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj