wtorek, 30 maja, 2023
17.4 C
Warszawa

Gdzie znaleźć biegłego sądowego dla spraw sądowych z zakresu działań internetowych?

Sklepy internetowe cieszą się coraz większą popularnością. Polacy chętnie korzystają właśnie z takiej formy zakupów, bo jest ona po prostu o wiele bardziej komfortowa. Okazuje się również, że zakupy w sieci są też bardzo często tańsze.
Co jednak zrobić, kiedy trafimy na nieuczciwego sprzedawcę? Jak odzyskać pieniądze, gdy nie otrzymaliśmy zakupionego towaru, a sprzedawca wcale nie ma zamiaru nam go wysłać? Czy w ogóle warto rozpoczynać walkę z wirtualnym sklepem? Odpowiedzi znajdziecie poniżej.

Walcz o swoje prawa

Sprzedawcy, którzy działają na internetowych platformach, wcale nie są bezkarni. Klient, który padł ofiarą nieuczciwości, musi dochodzić swoich praw i zwrotu pieniędzy. Tylko w ten sposób można zapobiegać fali oszustw w sieci. Najkrótszą drogą jest zakładanie spraw sądowych.

Jak wygrać z nieuczciwym sprzedawcą?

Przede wszystkim złóż wniosek o powołanie biegłego. To właśnie biegły sądowy dostarczy główny dowód w sporze, jaki dotyczy na przykład dostarczonego towaru, który jest niezgodny z opisem. Niezależna opinia specjalisty daje podstawy do wydania werdyktu. Pamiętajmy, że sędzia podejmuje decyzję na podstawie obowiązujących w Polsce przepisów prawa. Nie jest zaś ekspertem w danej technologii. Właśnie po to powołuje się biegłych sądowych. To oni posiadają odpowiednie kwalifikacje, wiedzę i doświadczenie. Dzięki temu mogą wydać obiektywną ocenę.
Biegły sądowy jest powoływany w sprawach specyficznych przez sam sąd, ale może też zostać powołany na wniosek strony. Jako pokrzywdzony masz do tego pełne prawo. Jeśli chcesz znaleźć odpowiedniego biegłego, możesz skorzystać z wyszukiwarki, w której zawarta jest lista biegłych sądowych. Kraków, Warszawa, Gdańsk, Poznań i każde inne miasto w Polsce taką dysponuje.
Biegły, który będzie wydawał opinię w sprawie zakupów online, musi być specjalistą w kwestiach technicznych internetu albo ekspertem w dziedzinie danego typu produktu. Pokrzywdzony znajdzie profesjonalistę z łatwością, bo biegli sądowi działają w ponad 150 specjalizacjach.
Tylko w ten sposób można powstrzymać falę nieuczciwych sprzedawców. Przed dokonaniem zakupów zawsze sprawdzaj dokładnie sklep internetowy. W pierwszej kolejności sprawdź opinie innych internautów. Wtedy zapobiegniesz działalności oszustów.

Related Articles

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!

Znajdziesz nas także tutaj:

174FaniLubię
0SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -

Latest Articles