Co zyskasz, korzystając z opcji dropshippingu?

0
1099
jaki zysk na dropshipping

Nic dziwnego, że dropshipping cieszy się coraz większą popularnością wśród osób, które prowadzą własny biznes w sieci. Ta opcja niweluje konieczność zamrażania swojego kapitału i ogranicza obowiązek utrzymywania drogich magazynów. Sprawdź, na czym polega dropshipping i jakie zalety wykazuje. Jeśli prowadzisz sklep internetowy i chcesz go rozwinąć, tym samym przegonić swoją konkurencję, skorzystaj ze współpracy z hurtowniami i ciesz się szerokim asortymentem w e-sklepie. Dowiedz się o tym modelu biznesowym więcej już teraz.

Co to jest dropshipping?

Dropshipping to model współpracy sklepów online z bezpośrednimi producentami oraz hurtowniami, które oferują towary różnego rodzaju. Sama współpraca polega na pośrednictwie w sprzedaży. Sklep online wybiera z oferty hurtowni konkretną gamę produktów i narzuca swoją marżę. W przypadku zamówień internetowych to hurtownia zajmuje się wysyłką towaru do klienta. Co więcej, sklep internetowy nie magazynuje również towaru, co znacząco minimalizuje koszty związane z prowadzeniem takiego biznesu.

Korzyści dla hurtowni i sklepów online

Trzeba przyznać, że dropshipping przynosi wymierne korzyści zarówno e-sklepom, jak i hurtowniom. Sklepy internetowe nie muszą zamrażać swojego kapitału, nabywając towar, który dopiero ma być sprzedany klientom. Nie musi również organizować magazynu, w którym towar będzie przechowywany. Co więcej, sklepy online nie zajmują się również w tym przypadku wysyłką zamówień, co znacznie zmniejsza koszty związane z koniecznością zatrudniania personelu do obsługi klienta oraz skraca czas, jaki trzeba poświęcić na pakowanie zamówień, adresowanie oraz wysyłkę

Z drugiej strony można opisać wiele zalet dla hurtowni, które współpracując ze sklepami internetowymi, zyskują nowy rynek zbytu bez konieczności ponoszenia kosztów na działania reklamowe w celu zdobywania klientów.

Dropshipping to wygodna forma współpracy dla wszystkich graczy rynku e-commerce. Czy zatem można mówić o jej wadach? Ryzykowna jest odpowiedzialność hurtowni za wysyłkę, bo wszelkie błędy w tym procesie rzutują na wizerunek e-sklepu. Właśnie dlatego, zanim wybierzesz tego rodzaju podmioty do współpracy, dokonaj analizy ich wiarygodności. Korzystając z platformy Sellasist, możesz liczyć na szeroki wybór sprawdzonych hurtowni, które mają już duże doświadczenie w dropshippingu i doskonale wiedzą, jak sprawnie działać w tym zakresie.

Niski wkład własny, prosty proces zakupowy, minimalizacja kosztów już na etapie sprzedaży, to największa atuty dropshippingu. Z drugiej strony trzeba mieć na uwadze sporą konkurencję oraz brak kontroli nad jakością wysyłanych do klientów towarów. Dlatego taka współpraca powinna przebiegać przy całkowitym zaufaniu tylko ze zweryfikowanymi hurtowniami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj