Bezpłatny certyfikat SSL od Sellingo

0
2509
bezpłatny certyfikat ssl

Google poinformowało na swoim blogu, że strony, które nie posiadają zainstalowanego certyfikatu SSL, będą oznaczone w przeglądarce Chrome jako nie zabezpieczone. Zmiana ma wejść w życie od stycznia 2017 roku.

brak-certyfikatu-ssl
(źródło: https://security.googleblog.com/2016/09/moving-towards-more-secure-web.html)

Jednocześnie, już w sierpniu 2014 roku, Google informowało o wyższym rankingowaniu serwisów posiadających szyfrowanie SSL, względem tych nie posiadających certyfikatów. Do tej pory jednakże nie zauważono, by posiadanie certyfikatu SSL lub jego brak, miał większy wpływ na pozycję w wyszukiwarce Google. Po 1 stycznia 2017 roku, można będzie spodziewać się w tym aspekcie zwiększonej aktywności. Czy tak się stanie i faktycznie strony nie posiadające certyfikatów SSL spadną w wynikach? Czas pokaże.

Esprzedaz.com, dostawca oprogramowania sklepowego Sellingo.pl, wyszło naprzeciw zmianom zapowiadanym przez Google i zaproponowało swoim użytkownikom bezpłatny Certyfikat SSL.

Jak wdrożyć bezpłatny certyfikat SSL

Wszystkie sklepy Sellingo w abonamencie wyższym niż darmowy mogą zostać bezpłatnie wyposażone w odpowiedni Certyfikat. Co należy zrobić aby został on zainstalowany?

Wystarczy, że wyślemy maila na adres: biuro@esprzedaz.com, potwierdzając chęć instalacji Certyfikatu SSL oraz podając następujące dane:
– adres naszej domeny sklepowej, na której chcemy właczyć bezpłatny Certyfikat SSL
– nazwa firmy
– miasto i województwo
– nasz kontaktowy adres email

Certyfikat SSL zostanie włączony w przeciągu 72 godzin.

Pamiętajmy, o ewentualnej zmianie adresów w linkach integracyjnych z płatnościami i innymi podmiotami. Nasz link zmieni się.
Pierwotny format: http://naszadomena.pl
Nowy format: https://naszadomena.pl
Aby strona działała prawidłowo, należy wykonać aktualizację adresów oraz ewentualnie dodatkowe przekierowanie na stronie.

Certyfikat dostarcza: letsencrypt.org

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj