Banki wprowadziły istotne zmiany – sprawdź, co uległo modyfikacji!

0
2060
bezpieczeństwo w bankach

W związku z unijną dyrektywą PSD2 od 14 września 2019 roku banki wprowadziły szereg istotnych zmian, które mają znaczący wpływ na codzienne korzystanie z bankowości internetowej. Dlaczego zmiany zostały wprowadzone i z jakimi modyfikacjami musimy się liczyć?

Na jakie modyfikacje należy się przygotować?

To, jakie konkretnie procedury postępowania ulegają zmianom i jak będą one wyglądać według nowych zasad, zależy od instytucji bankowej, w której przechowujemy środki. Powinniśmy zatem przejrzeć otrzymane na ten temat komunikaty oraz śledzić je na bieżąco, a także zapoznać się z informacjami udostępnionymi przez bank. Z pewnością do często wspominanych modyfikacji należy uwierzytelnienie dwuskładnikowe przy logowaniu do systemu bankowości internetowej. Wiele osób uważa takie rozwiązanie za bezpieczne oraz atrakcyjne i stosuje je również w innych miejscach swojej aktywności w sieci. Kolejną szeroko omawianą zmianą jest potwierdzanie transakcji kartą poniżej 50zł przy pomocy kodu PIN. Użytkownikom może się to wydawać niewygodne, jednak nie ulega wątpliwości, że chodzi tutaj o kwestie bezpieczeństwa.

Jaki cel przyświeca zmianom?

W dzisiejszych czasach prawie każdy jest posiadaczem konta bankowego. Niejednokrotnie w bankach gromadzimy wszystkie swoje środki, dlatego też właśnie zagadnienia związane z bezpieczeństwem powinny być tutaj zagadnieniem priorytetowym zarówno dla nas samych, jak i dla instytucji, które deponują nasze pieniądze. O to właśnie chodzi we wspomnianych zmianach – o bezpieczeństwo naszej gotówki znajdującej się na kontach bankowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj