wtorek, 30 maja, 2023
20.7 C
Warszawa

Banki wprowadziły istotne zmiany – sprawdź, co uległo modyfikacji!

W związku z unijną dyrektywą PSD2 od 14 września 2019 roku banki wprowadziły szereg istotnych zmian, które mają znaczący wpływ na codzienne korzystanie z bankowości internetowej. Dlaczego zmiany zostały wprowadzone i z jakimi modyfikacjami musimy się liczyć?

Na jakie modyfikacje należy się przygotować?

To, jakie konkretnie procedury postępowania ulegają zmianom i jak będą one wyglądać według nowych zasad, zależy od instytucji bankowej, w której przechowujemy środki. Powinniśmy zatem przejrzeć otrzymane na ten temat komunikaty oraz śledzić je na bieżąco, a także zapoznać się z informacjami udostępnionymi przez bank. Z pewnością do często wspominanych modyfikacji należy uwierzytelnienie dwuskładnikowe przy logowaniu do systemu bankowości internetowej. Wiele osób uważa takie rozwiązanie za bezpieczne oraz atrakcyjne i stosuje je również w innych miejscach swojej aktywności w sieci. Kolejną szeroko omawianą zmianą jest potwierdzanie transakcji kartą poniżej 50zł przy pomocy kodu PIN. Użytkownikom może się to wydawać niewygodne, jednak nie ulega wątpliwości, że chodzi tutaj o kwestie bezpieczeństwa.

Jaki cel przyświeca zmianom?

W dzisiejszych czasach prawie każdy jest posiadaczem konta bankowego. Niejednokrotnie w bankach gromadzimy wszystkie swoje środki, dlatego też właśnie zagadnienia związane z bezpieczeństwem powinny być tutaj zagadnieniem priorytetowym zarówno dla nas samych, jak i dla instytucji, które deponują nasze pieniądze. O to właśnie chodzi we wspomnianych zmianach – o bezpieczeństwo naszej gotówki znajdującej się na kontach bankowych.

Related Articles

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!

Znajdziesz nas także tutaj:

174FaniLubię
0SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -

Latest Articles