Allegro zmienia sposób rozliczania kosztów przesyłek SMART

0
1637
wzrost prowizji Allegro

Allegro Smart cieszy się ogromną popularnością i to nie tylko wśród kupujących, którzy mogą korzystać z w pełni darmowych przesyłek, ale również sprzedawców na popularnym portalu aukcyjnym. Allegro dzieli koszty dostaw i przejmuje nawet do 80% opłat z tego tytułu. W systemie Allegro Smart z dniem 1. 02.2022 roku wchodzą jednak znaczące zmiany. Czy będą korzystne dla wszystkich Allegrowiczów? Sprawdź już teraz.

Pobierana kwota za przesyłkę, a wartość zamówienia

Od 1 Lutego 2022 roku Allegro pobierze od sprzedającego kwotę za wysyłkę, która będzie uzależniona od wartości danego zamówienia.

Specjalna promocja

Jeszcze do 31 Stycznia Allegrowicze mogą korzystać ze specjalnej promocji, jaką przygotowało Allegro. Zgodnie z nią za przesyłki kurierskie Allegro Smart sprzedający nie zapłaci nic, jeśli wartość zamówienia mieścić się będzie w przedziale cenowym 40-79,90 złotych.

Przesyłki z Allegro Standard

Allegrowicze, którzy wysyłają zakupione przedmioty zgodnie z systemem Allegro Standard, będą płacić od 1,99 złotych w zależności od wyboru płatności (z góry albo za pobraniem). Wciąż bezpłatne będą wysyłki do paczkomatów Allegro One Box oraz Allegro One Punkt bez względu na wartość zamówienia. Najniższa opłata do paczkomatów InPost czy odbiorów osobistych w punktach DPD i UPS to 0,99 złotych.

Przesyłki z Allegro Mix

Możesz korzystać również z systemu przesyłek Allegro Mix. Zgodnie z nim rozliczysz się z przewoźnikami samodzielnie, a Allegro zwróci Ci część kosztów dostaw zamówień do klientów. Takie przesyłki kosztować Cię będą do 1,71 złotych w przypadku dostawy ORLEN Paczka przy zamówieniach od 300 złotych czy do 13 złotych, jeśli dostawa dotyczyć będzie zamówienia od 40 do 79,99 złotych poprzez wykorzystanie Allegro X-press Couriers.

Zdecyduj, z jakich opcji Allegro Smart chcesz korzystać, aby przyciągnąć atrakcyjną ofertą cenową jeszcze większą grupę potencjalnych klientów. Zapewnij sobie automatyczne wysyłki towaru przy minimalnych kosztach. Rozwijaj system sprzedażowy i wysyłkowy z Allegro na korzystnych warunkach współpracy.

Zwiększenie prowizji od sprzedaży na Allegro

Także począwszy od lutego, Allegro zwiększa stopniowo, w poszczególnych kategoriach koszty prowizji! Nie jest to dobra informacja, gdyż zazwyczaj jest to wzrost do poziomu 17 lub nawet 20%! Prawdopodobnie odbije się to na cenach produktów, Klienci znów będą narzekali, dlaczego tak drogo, i ponownie trzeba będzie tłumaczyć, skąd różnica niemalże 20% w cenie na sklepie internetowym i Allegro.

Jest to także nieco kłopotliwe dla Sprzedawców, gdyż na nowo trzeba będzie ustalać ceny dla poszczególnych produktów. Niektórzy dostawcy oprogramowania wychodzą Sprzedawcom na przeciw, jak m.in. Sellasist, który posiada opcję automatycznego doliczania prowizji do ofert Allegro, zatem mając włączoną taką opcję, jako Sprzedawca możesz być pewnym, że nie dołożysz do interesu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj